Jak bude znít nová deska Bring Me The Horizon?

Rubrika:  Novinky, publikováno: 27.04.2017

Populární Britové BRING ME THE HORIZON, kteří na své zatím stále aktuální desce That’s The Spirit definitivně opustili svou metalcorovou minulost, už začínají přemýšlet o dalším albu. Jeho vydání je zatím sice ještě v nedohlednu, klávesák Jordan Fish ale nyní v rozhovoru pro BBC Radio 1 alespoň napověděl, jakým směrem se kapela na další nahrávce vydá.

„Nebude to popové album. Nemyslím si, že bychom někdy nahráli nudnou popovou nahrávku. Zároveň to ale nebude ani nic extra tvrdého,“ řekl Fish, podle něhož se Bring Me The Horizon alespoň částečně hodlají vrátit k posledním deskám. „Pravděpodobně vezmeme kousky toho, čeho jsme docílili na Sempiternal a také na That’s The Spirit a vydáme se zcela jiným směrem. Dokud to pro nás bude zajímavé a vzrušující, tak je to jediné, na čem mi záleží,“ řekl klávesák, který se ke kapele přidal v roce 2012, před vznikem alba Sempiternal, které pro Bring Me The Horizon vyneslo vstupenky do světa mainstreamové rockové hudby.

Ačkoli desky Sempiternal a That’s The Spirit přinesly formaci zástupy nových příznivců, existuje početná skupina posluchačů, která se s žánrovou odbočkou nehodlá smířit. A samotní Bring Me The Horizon jsou si toho vědomi. „Je mi jasné, že je tu nejspíš spousta lidí, kteří chtějí, aby naše tvorba zněla opravdu tvrdě a pak také ti, kterým se líbí pouze naše poslední album a tvrdší tvorbu nemají rádi. To je pro kapelu, která během své kariéry tak moc změnila žánr, přirozené. Pokud jde o nás, já chci jen napsat něco dobrého. Zda to zapadá do žánrových škatulek, je něco, s čím si může dělat starost někdo jiný,“ dodal Jordan Fish.

Album That’s The Spirit, které se vyšplhalo až na druhé místo prodejního žebříčku ve Velké Británii, vyšlo v září 2015 a jen v Británii se ho prodalo přes 100 tisíc kusů. Kdy se ale Bring Me The Horizon opět odeberou do studia, není zatím jasné. Frontman Oliver Sykes již dříve řekl, že kapela nejprve dokončí všechna aktuálně naplánovaná turné a poté si pánové dají chvíli oraz.  Až pak začne být šestá studiová deska aktuálním tématem…

Jakub Poštolka, foto: Milan Říský

(Navštíveno 739krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články