Výzkum odhalil, že The Smiths mají nejvíce neurotické fanoušky

Rubrika:  Novinky, publikováno: 23.03.2018

Najít spojení mezi osobnostními rysy a hudebním vkusem se pokusili v rámci studie najít pracovníci univerzit ve Stanfordu a v Cambridge. Z výsledků celkem originální studie vyplývá, že posluchači The Smiths a Bring Me The Horizon jsou nejvíce neurotičtí.

Studie pracovala s údaji uživatelů sociální sítě Facebook, konkrétně se stránkami, které se uživatelům líbí a také s aplikací nazvanou myPersonality, jež za pomocí 100 otázek pomáhá odhalit, jak je člověk svědomitý, otevřený nebo zda se jedná o extroverta či introverta.

Z výsledků studie například vyplývá, že posluchači islandské zpěvačky Björk a Toma Waitse patří mezi ty nejvíce otevřené, zatímco o fanoušcích zpěvačky Cheryl se dá říct přesný opak. Mezi nejméně ochotné a ty, kteří se nechtějí přizpůsobit, pak prý patří posluchači Rammstein, Marilyna Mansona, Judas Priest a Placebo. Jako nejvíce neurotické pak studie kromě příznivců The Smiths a Bring Me The Horizon ještě označila také fandy Marilyna Mansona a Placebo.

Mezi extroverty pak prý patří posluchači v poslední době velmi populárních rapperů Gucci Mane a Wacka Flocka Flame, naopak mezi introverty pak studie zařadila fanoušky metalových Nightwish.

A jak s výsledky studie souhlasíte vy?

Jakub Poštolka

(Navštíveno 184krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články