Laibach zahráli v Severní Koreji

Rubrika:  Novinky, publikováno: 21.08.2015

První západní kapela, která zahrála v Severní Koreji. Takovou vizitkou se mohou „chlubit“ slovinští LAIBACH, kteří vystoupili v Pchjongjangu během oslav konce druhé světové války.

Jejich set doprovázelo promítání severokorejských propagandistických plakátů na plátně nad pódiem a také rozpačité ohlasy diváků, kteří zřejmě netušili, co si o kapele mají myslet.

Nepomohl ani fakt, že si členové skupiny na sebe oblékli zdejší typické košile s krátkým rukávem a zpěvačka část vystoupení odzpívala v tradičním korejském oděvu.

Laibach KLDR

Během koncertu zazněly jak hity LAIBACH, tak The Final Countdown od EUROPE nebo tradiční korejská píseň Arirang.

Laibach v Pchjongjangu zahráli pod příslibem, že jejich set nebude kontroverzní. Muzikanti na pódiích běžně vystupují v uniformách a jejich fanoušci zastávají názor, že tím totalitní ideologie zesměšňují.

O to paradoxněji působí, že zahráli přímo v srdci severokorejského režimu. „Severní Korea i Laibach bývají považováni za fašistické vyvrhele. Fakt je, že obojí je omyl,“ komentoval nedávno plánované koncerty režisér Morten Traavik, který pravidelně pořádá kulturní výměnu mezi Západem a komunistickým režimem.
Trochu svým tvrzením připomíná basketbalistu Denise Rodmana, který se veřejně chlubí tím, že je s diktátorem Kim Čong-unem kamarád a zůstane tomu tak prý nadosmrti.

Video z KLDR:

Milan Říský

(Navštíveno 434krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články