Gorillaz pracují na nové desce

Rubrika:  Novinky, publikováno: 20.08.2016

Animovaná kapela GORILLAZ, kterou dali zkraje milénia dohromady Damon Albarn a Jamie Hewlett, o sobě už dlouho nedala vědět. Nyní však začínají prosakovat informace o nové desce, kterou Gorillaz chystají a která nejspíš vyjde v příštím roce.

Největší pozornost na sebe strhávají jména hudeníků, kteří budou na dosud nepojmenovaném albu hostovat. Už dříve vyšlo najevo, že je mezi nimi francouzský syntezátorový pionýr Jean-Michel Jarre, britský soulový zpěvák Liam Bailey či americký rapper Vic Mensa. Aktuálně k nim přibyla další dvě jména z oblasti hip hopu: legendární trio De La Soul a kalifornský průšvihář Snoop Dogg.

Snoop Dogg se objevil už na minulé desce Gorillaz s názvem Plastic Beach (2010). Jejich společná skladba Sumthin Like This Night se zase objevila na rapperově albu Doggumentary (2011). Ke spolupráci s De La Soul se váže dosud největší úspěch v kariéře Gorillaz – cena Grammy za skladbu Feel Good Inc., která vyšla v roce 2005 na desce Demon Days. Hiphoppeři pak hostovali i na následujícím albu Plastic Beach, Damon Albarn jim na oplátku nahrál vokály na chystanou desku … And The Anonymous Nobody.

Od poslední nahrávky Gorillaz sice uplynulo už šest let, jejich frontman ale rozhodně nezahálel. Z nahrávek vzniklých během turné kapely poskládal Albarn nenápadné album The Fall (2011), v roce 2014 mu vyšla sólová deska Everyday Robots a loni vydal s resuscitovanými Blur album The Magic Whip.

Martin Zoul

(Navštíveno 171krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články