Gorillaz - Svět jde do kopru, jdeme tančit

Rubrika:  Novinky, publikováno: 25.05.2017

Virtuální smečka pohnutých duší zvedá číši s tekutou nostalgií říznutou hořkým uspokojením a připíjí na svět, který se pomalu rozpadá na kusy. Nové album Humanz je emocionální reakcí na politické klima, které by si Gorillaz před sedmi lety, kdy o nich bylo slyšet naposledy, nedokázali představit ani v komiksu.

„Popové hvězdy jsou většinou stejné jako kreslené postavičky. Jeden člověk, který připomíná komiksový charakter, právě teď šéfuje Bílému domu,“ vysvětluje ilustrátor Jamie Hewlett v televizním rozhovoru pro Channel 4, jak si jeho virtuální kvarteto během let našlo své místo v reálném světě. Letos je tomu dvacet let, co si spolu s Damonem Albarnem pronajali byt na londýnském Westbourne Grove. Ten byt, ve kterém jednoho večera načrtli základ projektu Gorillaz.

Hewlett měl za sebou úspěšný komiks Tank Girl, Albarn přemýšlel o budoucnosti vyhasínajících Blur, oba byli právě po rozchodu. Dívali se na MTV, která tehdy přehodila výhybku na prefabrikované kapely se Spice Girls a Backstreet Boys v čele, aby se během let mohla proměnit v platformu pro product placement. Vyprázdněnost a povrchnost obsahu největší hudební televize světa nemohli vystát a rozhodli se přihodit své polínko do ohně.

Celý článek Ondřeje Horáka o Gorillaz a spoustu dalšího zajímavého čtení o muzice najdete v červnovém čísle magazínu Rock & All, které je právě na stáncích!

(Navštíveno 67krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články