Kaiser Chiefs mění na nové desce kurz

Rubrika:  Novinky, publikováno: 20.08.2016

Před takovými deseti lety platili KAISER CHIEFS za jednu z nejnadějnějších britských kytarových kapel. Skladby jako Ruby, Oh My God nebo I Predict A Riot se staly svého druhu moderní klasikou. Na letošek ohlásila pětice vedená zpěvákem Rickym Wilsonem vydání své šesté řadové desky a podle dosud zveřejněných ukázek na něm kapela provedla pozoruhodný obrat.

Hlavním spolupracovníkem Kaiser Chiefs na chystaném albu Stay Together se stal Brian Higgins, spoluzakladatel produkční továrny Xenomania. Ta obvykle operuje v poněkud vyšších popových sférách, v minulosti pomáhala k lepšímu zvuku např. Sugarbabes, Pet Shop Boys či Kylie Minogue. Kromě produkce píše Xenomania pro své klienty také písně, Higgins se tudíž plně zapojil i do vzniku nové desky Kaiser Chiefs.

Prvním plodem této spolupráce byl v červnu vydaný singl Parachute, na který v těchto dnech navázala skladba Hole In My Soul. Obě písně naznačují zbrusu nový kurz, který soubor ze severoanglického Leedsu na novince nabral. Ten charakterizuje mnohem větší zapojení tanečních tytmů a sborových refrénů à la Coldplay. Na Twitteru se v souvislosti s novým zvukem Kaiser Chiefs objevila i přirovnání k Take That a dokonce i k Enrique Iglesiasovi.

Album Stay Together vyjde 7. října. Podle Rickyho Wilsona budou jeho ústředním tématem mezilidské vztahy. Dále uvedl, že spolupráce s Brianem Higginsem vedla kapelu k úplně novému způsobu psaní a nahrávání písní a že výsledná deska nebude znít jako žádné jiné album Kaiser Chiefs před ním. „Nechceme znít jako dinosauři s kytarami, komentoval zase Wilson větší příklon k elektronice.

Martin Zoul

(Navštíveno 130krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články