Film David Gilmour v Pompejích - jediný večer v kinech!

Rubrika:  Novinky, publikováno: 02.06.2017

Přes 2000 kin po celém světě se zúčastní projektu, během něhož bude premiérově promítnut koncertní film Davida Gilmoura Live at Pompeii. V České republice se bude jednat o kina společnosti Aerofilms (Aero, Světozor). Vše se odehraje jediného večera – 13. září 2017. Film zachycuje dva Gilmourovy koncerty v červenci 2016. Tehdy kytarista vystoupil v amfiteátru ve starověkých římských Pompejích, kde Pink Floyd hráli plných 45 let předtím. Onen legendární koncert bez diváků v říjnu 1971 (viz video níže) byl vůbec prvním rockovým koncertem v tomto amfiteátru, který byl postaven v roce 90 př. n. l. a byl zasypán popelem sopky Vesuv v roce 79 n. l.

Promítání, které proběhne pod hlavičkou společnosti Trafalgar Releasing, nabídne průřez oběma loňskými koncerty. Film natočil režisér Gavin Elder a Gilmourův setlist obsahuje jak písně z posledních dvou sólových alb Rattle That Lock (2015) a On an Island (2006), tak klasické skladby Pink Floyd, jako např. Wish You Were Here či Comfortably Numb.

Lístky jsou již v prodeji s tím, že se postupně připojí ještě další kina v Itálii, Španělsku, latinské a střední Americe. Sám kytarista se loni v rozhovoru pro Rolling Stone o Pompejích vyjádřil, že je to „magické místo, kde to na člověka padne. Město duchů, v pozitivním smyslu.“

Jan Tesař

(Navštíveno 2 431krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články