Londýnské muzeum chystá retrospektivu Pink Floyd

Rubrika:  Novinky, publikováno: 02.09.2016

Existuje jen málo kapel, které by v hudebních dějinách zanechaly hlubší stopu, než britští PINK FLOYD. Jejich odkaz se v příštím roce chystá uctít londýnské Victoria and Albert Museum, a to v podobě rozsáhlé retrospektivní výstavy. Ta bude mít název The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains a v hlavním městě Velké Británie se bude konat od 13. května do 1. října 2017.

Podle serveru NME.com se na přípravě výstavy podíleli všichni žijící členové Pink Floyd. Dohromady tu bude k vidění přes 350 exponátů z různých období existence skupiny. Nebudou mezi nimi chybět nástroje používané členy kapely, umělecká díla sloužící jako předlohy obalů desek, návrhy pódiových řešení, plakáty a další artefakty. Řada z nich bude na výstavě k vidění vůbec poprvé.

Ředitel Victoria and Albert Musea Martin Roth se nechal slyšet, že důvodem pro vznik výstavy je trvalý důraz Pink Floyd na výtvarnou stránku jejich prezentace. Expozice se tvorbu kapely pokusí představit v širším dobovém kontextu, k čemuž by měly sloužit artefakty zapůjčené ze stálé kolekce muzea. Do něj je sice, tak jako do většiny britských muzeí, vstup zdarma, na výstavu Pink Floyd se ale budou prodávat lístky v přepočtu za 640 Kč (všední den), resp. 765 Kč (víkend).

Martin Zoul

(Navštíveno 275krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články