Explosions In The Sky zahrají poprvé v Česku

Rubrika:  Novinky, publikováno: 05.04.2016

Existuje jen málo post-rockových kapel, které by se mezi fanoušky tohoto žánru těšily takového věhlasu, jako texaští EXPLOSIONS IN THE SKY. Pár dní po vydání nejnovějšího studiového alba s názvem The Wilderness přichází z tábora tohoto souboru další potěšující zpráva: čtveřice vyráží na podporu vydání desky na masivní turné, které ji poprvé zavede i do Česka. V pražském klubu Roxy zahrají Explosions In The Sky v úterý 18. října.

The Wilderness je šestým řadovým albem formace, která se vynořila na přelomu tisíciletí z mimořádně plodné post-rockové scény v texaském Austinu. V poslední době se Explosions In The Sky spíš než studiové tvorbě zaměřovali na skládání filmových soundtracků – v roce 2013 vyšel jejich hudební doprovod k válečnému snímku Na život a na smrt (Lone Survivor). S Davidem Wingem pak spolupracovali na hudbě k nezávislým filmům Prince Avalanche (2013) a Manglehorn (2015).

Zatím posledním studiovým počinem skupiny tak donedávna byla deska Take Care Take Care Take Care z roku 2011. Ta završila více než dekádu trvající vzestup Explosions In The Sky mezi nejzářivější hvězdy post-rockového nebe, který zahájilo vydání debutové desky How Strange, Innocence v roce 2000 a především následující nahrávky Those Who Tell The Truth Shall Die, Those Who Tell The Truth Shall Live Forever (2001).

Té se týká i vzácný moment, kdy EITS pronikli do mainstreamových médií. Obal zmíněné desky totiž obsahuje kresbu letadla a anglický nápis „Toto letadlo zítra havaruje“, což bylo ve své době mylně dáváno do souvislosti s útoky z 11. září. Basák kapely Michael James byl dokonce zadržen na letišti v Amsterdamu kvůli nápisu stejného znění na baskytaře.

Martin Zoul

(Navštíveno 128krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články