Rozštěpený Afro Celt Sound System slaví 20 let fungování

Rubrika:  Novinky, publikováno: 05.04.2016

Když v roce 1994 vydala multikulturní kapela AFRO CELT SOUND SYSTEM své debutové album, stala se přes noc senzací nejen na world music scéně. Početná sebranka vedená Simonem Emmersonem ve své tvorbě zkombinovala vlivy africké, irské a současné popové a taneční muziky tak suverénně, že na jejich zářivou budoucnost se dalo sázet.

V roce 2007 se ale do té doby spolehlivě supící stroj zastavil, aby k jeho znovunastartování došlo teprve před dvěma roky. Kapela slibovala natočení desky Born a chystala se na další velké turné. V rámci něho vystoupila v létě na polském monstrfestivalu Przystanek Woodstock a jala se z něho vydat první živý záznam v kariéře „Afrokeltů“.

 

Pak ale přišel zlom. Emmerson, který se pro zaneprázdněnost neúčastnil koncertování, ohlásil dokončení návratové desky The Source s částí kmenových členů souboru, mezi nimiž ovšem nebyli ani James McNally ani Martin Russell, kteří byli tahouny nahrávání alba Born. Emmerson oběma nabídl spolupráci, ovšem tu oba odmítli. Vše tedy směřuje nejen k vydání prvního autorského materiálu po dekádě mlčení, ale také k soudnímu sporu mezi oběma frakcemi.

Více se tématu budeme věnovat v tištěné verzi časopisu.

Pavel Zelinka

 

(Navštíveno 162krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články