Eagles Of Death Metal. Kapela, na které se zabíjelo

Rubrika:  Novinky, publikováno: 20.11.2015

Existuje hrstka výrazných kapel, které na současné scéně pojímají muziku a svou prezentaci s humorem a nepůsobí trapně. Jedněmi z vyvolených jsou američtí EAGLES OF DEATH METAL. Těmi jsme se ostatně zabývali ve čtvrtém čísle časopisu Rock & All. O to víc zatrnulo všem, kteří sledovali v pátek 13. listopadu zprávy. Skupinka teroristů během jejich koncertu zaútočila na koncertní sál Bataclan, kde v tu dobu bylo zhruba patnáct stovek návštěvníků. Masakr si vyžádal 89 mrtvých. Jejich řádění ukončilo až policejní komando. „Nechtěli propustit rukojmí. Říkali, ať odejdeme, jinak je budou střílet a připravovat o hlavy,“ uvedl jeden z policistů.

Záhy se vyrojily spekulace, proč si teroristé vybrali právě tento koncert. Jedním z důvodu mohl být i fakt, že Bataclan, býval již v minulosti terčem výhrůžek islámských radikálů. Dlouhá desetiletí jej totiž vlastnili židovští majitelé.
Divadlo často organizovalo proizraelské akce, včetně říjnového kongresu křesťanských sionistů. O možné hrozbě a útoku na síň se mluvilo již před čtyřmi lety. Nutno podotknout, že EAGLES OF DEATH METAL zahráli nedávno v izraelském Tel Avivu a muzikant Roger Waters si přál, aby koncert neodehráli a hraní v Izraeli bojkotovali. „Napsal jsem mu, ať si nasere,“ sdělil fanouškům zpěvák Jesse Hughes.
Zda spolu tyto dvě věci souvisí a kapela, která se neštítí občas až vulgárních vtipů, se kvůli nim stala terčem teroristického útoku, se asi nikdy nedozvíme.

EAGLES OF DEATH METAL přitom do Paříže přivezli čerstvou desku Zipper Down, vydali ji po sedmi letech a plánovali k ní turné napříč Evropou. Před ním Hughes hýřil vynikající náladou „Víš, můj táta měl kdysi kapelu, byl basák. Žil rock’n’rollem a když jsem byl dítě, řekl mi: ,Jsou dva typy kapel. Jedni se vyhoní jen proto, aby je ostatní viděli, a ta druhá banda vejde do místnosti a ojede všechny, co tam jsou.‘ Zní to asi trochu kýčovitě, ale já se snažím zapadnout do té druhé skupiny,“ vtipkoval Hughes.

Právě kvůli podobným fórům je u Eagles Of Death Metal někdy těžké rozeznat mantinely, přijít na to, kdy přestávají brát věci s humorem a berou se vážně. „Jestli bereme něco stále vážněji, tak jedině fakt, že se nebereme vůbec vážně,“ – to je jedna z nejslavnějších perliček, kterou Hughes během rozhovorů kdy vypustil. Doufejme, že to nebylo naposledy.

Profilový článek o kapele naleznete v aktuálním (čtvrtém) čísle.

Milan Říský

 

 

 

(Navštíveno 383krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články