Eagles Of Death Metal se vrátili do Paříže

Rubrika:  Novinky, publikováno: 17.02.2016

Tři měsíce po teroristických útocích v Paříži se do francouzského hlavního města vrátila skupina EAGLES OF DEAT METAL. Koncert se konal ve vyprodaném klubu Olympia a kapela ho částečně pojala jako tryznu za oběti listopadového masakru. Při něm zemřelo 130 lidí, z toho 89 při útoku teroristů na klub Bataclan, kde právě probíhalo vystoupení Eagles Of Death Metal.

Úterní koncert v Olympii se konal za přísných bezpečnostních opatření. Policie dokonce odklonila dopravu z části bulváru, na kterém koncertní sál sídlí. Návštěvníkům byla k dispozici služba psychologů. V publiku se totiž nacházeli i lidé, kteří masakr v Bataclanu přežili. Těm kapela nabídla vstupenky na koncert zdarma.

Podle reportéra serveru BBC.com fanoušci soubor přivítali tříminutovým potleskem. Během úvodní sklady I Only Want You skupina koncert přerušila, aby 89 sekundami ticha uctila památku obětí listopadových teroristických útoků. Zbytek koncertu už se podle očitých svědectví nesl v pro koncerty Eagles Of Death Metal obvyklém rock’n’rollovém duchu.

Formaci koncertně podpořil i její spoluzakladatel Josh Homme, který s ní běžně nevystupuje. Během koncertu zničil jednu ze svých bicích souprav, zatímco frontman Eagles Of Death Metal Jesse Hughes zase v typickém rockovém gestu rozmlátil kytaru.

Reportéři, kteří o pařížském koncertu referovali, časo zmiňují očistný účinek, který účast na něm na řadu fanoušků očivdně měla. Podle serveru NYTimes.com jedna návštěvnice pouze litovala, že kapela nezahrála skladbu Kiss The Devil. „To by mi bývalo umožnilo hodit za hlavu tamten koncert, ten pekelný,“ ocitoval server dotyčnou návštěvnici.

Martin Zoul

(Navštíveno 177krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články