Devin Townsend, Between the Buried and Me a Leprous

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 20.02.2017

PRAHA, ROXY, 16. 2. 2017

Dlouho očekávaná událost a nepochybně největší akce v rámci progresivního metalu vyšla ideálně a prakticky vyprodaný klub Roxy toho byl nejlepším důkazem. Vedle hlavní hvězdy Devina Townsenda z Kanady se představili rovněž američtí Between the Buried and Me a norští Leprous.

Právě raketově rostoucí reputace Leprous zajistila, že klub byl ještě před osmou hodinou večerní téměř naplněn. Není se čemu divit, protože aktuální forma kapely a síla materiálu je doslova strhující a všichni členové dávají do každého vystoupení maximum. Pochvala jde především k frontmanovi Einarovi Solbergovi, který stále drží své vokální eskapády na vysoké úrovni a zároveň energicky prožívá každý tón svých kláves. Stejně obdivuhodná byla i hra jednoho z nejtalentovanějších mladých metalových bubeníků dnešní doby Baarda Kolstada. Spoustu diváků jistě mrzelo, že Leprous měli na svou show jen něco kolem půl hodinky. Přirozeně se tak z časových důvodů nemohlo dostat třeba i na hymnu The Valley.

Pokud jde o délku skladeb a muzikantské umění, tak Between the Buried and Me sotva najdou konkurenci. Přestože jejich prostor byl skoro hodinový, v jejich měřítku to znamená, že se dostalo sotva na šest skladeb. Zároveň se od posluchače vyžaduje maximální pozornost. Ten progresivně metalový kolotoč, někde mezi muzikálem, death metalovou zběsilostí a avantgardními vtípky, je opravdu velké sousto. Osobně si proto víc vychutnám jejich studiové nahrávky, kde se neztratí jakýkoliv detail, který chtějí autoři předat, a hlavně preciznější zpěv.

Devin Townsend je již dnes zaslouženou ikonou a dlouho jsem neslyšel tak nadšený dav, když hvězda večera vstoupila na pódium. Když jsme u toho sluchu, musel jsem kvůli zvýšené hlasitosti několikrát změnit svou diváckou pozici, ale napráskaná Roxy podobný problém evidentně neměla, což mě těší. Jakýkoliv zvukový nedostatek však dokážou nahradit Devinovy vtípky a arzenál hitů, kde se dostalo jak na klasiky typu Deadhead a Kingdom, tak i na nejnovější pecky Stormbending a Failure.

Text: Dan Sywala       Foto: Michal Straka

(Navštíveno 161krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články