5 důvodů, proč se těšit na dvojkoncert Rammstein

Rubrika:  Novinky, publikováno: 25.05.2017

Amerika, Du Hast, Mein Herz Brennt nebo Links 2-3-4. To je jen výčet několika písní, kterých se dočkají tuzemští fanoušci Rammstein během koncertů v Praze (28. a 29. května). Obě zastávky aktuálního turné v České republice jsou vyprodané a není divu. Za více než dvacet let své existence si němečtí hudebníci vydobyli nezpochybnitelné místo na hudební scéně a v našich končinách se těší obrovské popularitě. Navíc se do Čech vracejí po více než pěti letech.

Bezchybná show

Na vizuálních orgiích staví šestičlenná parta své koncerty odnepaměti a od dřevních začátků ušla po vizuální stránce obrovskou cestu. Její aktuální show je nesmírně poutavou přehlídkou světelných a pyrotechnických efektů, plameny během vystoupení šlehají ze všech možných směrů. Třeba během Du Hast ohnivé jazyky vystřelují z horní i spodní části pódia, nechybí ani ohnivá kuše, ze které zpěvák Till Lindemann vystřeluje rachejtle nad hlavy fanoušků, a další parádičky. Jen se trochu obáváme, jak budou efekty fungovat v Praze za denního světla, za kterého se část koncertu odehraje.

Kontroverzní chvilky

Na pořadu pražského koncertu sice není Mein Teil, během které v minulosti zpěvák Till Lindemann převlečený za zkrvaveného řezníka vařil plamenometem klávesáka Flakea v obřím kotli, aby na něm zase jindy předváděl homosexuální styk s následnou ejakulací do davu. Ale i teď si diváci přijdou na své. Klávesáka kupříkladu frontman odtáhne na obojku do kovové vany, aby jej následně zasypal sprškou jisker. Chybět nebudou ani četná obscénní gesta, zkrátka nezbytné prvky koncertního programu Rammstein, které korespondují s tématicky obdobnou textovou složkou.

Těžkotonážní jazyk

Úspěch Rammstein byl vždy výsledkem spojení několika různých fragmentů a jedním z nich je bezesporu přednes zpěváka Lindemanna. Němčina je sama o sobě tvrdý a neohebný jazyk, ale zpěvákova dikce, ve které se snoubí nádech vojenského marše a syrový neučesaný projev skvěle pasuje k řízným kytarám a kovovému industriálnímu zvuku. Dokonalá symbióza!

RAMM 4

Možná to je vlaštovka z chystané desky (nejspíš), možná jen koncertní hříčka. Loni poprvé prezentovaná skladba má však neopakovatelné kouzlo, snoubí dohromady části textů největších hitů skupiny a chytlavý slogan. „Ja – Nein – Rammstein,“ jsou tři slova, která hned v úvodu koncertu dostanou zaručeně lidi do varu, stejně jako na šňůrách předtím skladba Rammlied. Jednoduché, chytlavé a po čertech účinné!

Fanouškovská základna

Co by byli Rammstein bez fanoušků? Zdejší oddaný fanklub jim nabídne vřelé přivítání, ostatně první z koncertů byl hbitě vyprodán a druhý odolával náporu jen o něco málo déle. A kromě francouzského Nimes žádné město, kam do konce července skupina přijede, nemá na programu více než jeden koncert. Což je nesporný důkaz, že tuzemští fandové své idoly prostě milují a na atmosféře vystoupení se tento fakt určitě podepíše.

Milan Říský

(Navštíveno 1 791krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články