Na Strunách podzimu zahrají Lambchop

Rubrika:  Novinky, publikováno: 25.05.2017

Pražský festival Struny podzimu si od svého vzniku v roce 1996 vybudoval pověst mimořádně kvalitní multižánrové přehlídky. Loni si po personální rošádě vybral oddechový rok, letos se však vrací v plné síle. Zveřejněný program tradičně hýří různými žánry, rozmanitá jsou i místa konání jednotlivých koncertů.

K největším tahákům festivalu patří skupina Lambchop, která se představí 25. 10. v Divadle Archa. Alternativně country-folkové uskupení kolem frontmana Kurta Wagnera v Česku dosud nekoncertovalo a jeho premiéra je splněným snem řady hudebních fanoušků. Premiéru si v Praze odbydou i The Gloaming – irská superskupina hrající aktualizovanou verzi lidové hudby zeleného ostrova (zahrají 20. 10. ve Foru Karlín).

Čtvrtou návštěvou poctí Prahu jazzový velikán Herbie Hancock. Jeho koncert nachystaný do Fora Karlín na 9. 11. bude náhradou za zrušené vystoupení, které se mělo tamtéž odehrát před dvěma lety. Také hiphopoví Shabazz Palaces už u nás hráli. Tentokrát svým afrofuturistickým poselstvím potěší návštěvníky Divadla Archa, kde zahrají 22. 10.

Mezi dalšími hosty přehlídky jsou např. kontrabasista Gavin Bryars s programem vycházejícím ze zhudebněných Shakespearových sonetů, akordeonista Richard Galliano či soubor Bang On A Can All-Stars. Ten v Praze představí oratorium Anthracite Fields, v němž Julia Wolfe kombinací hudebních i nehudebních prostředků vypráví o životě horníků na začátku 20. století. Kompletní program Strun podzimu včetně informací o konání koncertů a ceně vstupenek naleznete na webových stránkách festivalu.

Martin Zoul

(Navštíveno 82krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články