Lake Malawi pokřtili nové album

Rubrika:  Live, publikováno: 07.12.2017

Progresivní české skupiny Lake Malawi je teď všude plno. Každému, kdo aspoň trošku sleduje dění na domácí scéně, nemohlo ujít, že sestava kolem frontmana Alberta Černého nedávno vydala první plnohodnotné album Surrounded By Light. Navázala tak na EP We Are Making Love Again z roku 2015. A právě své první album se parta po brněnské zastávce vydala pokřtít i do Prahy. K němu si pozvala jako hosty londýnské nováčky Banfi. Ti se českému publiku na křtu alba představili vůbec poprvé. Zároveň slíbili, že svoji tvorbu, která na první poslech může být příliš alternativní i pro pěknou řádku hipsterů, přijedou předvést znovu.

Po předkapele se prostor v klubu Akropolis zaplnil více, než slušně. Přestože Lake Malawi už si nějaké renomé v tom českém rybníčku udělali, nutno podotknout, že pořád si kluci svoje nástroje před show připravují a zvučí sami. Až na Alberta, se kterým to, ať se nám to líbí nebo ne, celé stojí a padá. Nástup na scénu nebyl nikterak okázalý a kluci bez jakýchkoli rozpaků večer otevřeli úvodní skladbou alba Holidays Forever. Jak už u Lake Malawi bývá zvykem, první řady obsadily -náctileté lolitky a z Alberta nespustily oči. Schválně, jestli na to jeho přítelkyně Bára Podzimková žárlí.

Přes první singl Always June z roku 2014 jsme se dostali až k další starší skladbě Young Blood, ve které si Albert střihl klasickou „pobíhačku“ s kytarou mezi fanoušky a teenky byly v tu chvíli jako u vytržení. Ohlas si získalo zpestření písně Prague (In the City), kdy frontman do textu vtipně zapojil úryvek z Eminemovy legendární skladby Lose Yourself. Večer začínal nabírat na obrátkách, když banda na pódiu spustila první tóny Upside Down a dala tak vzpomenout na časy dávno minulé, kdy sestava kolem Alberta nesla jméno Charlie Straight. Od téže kapely přestavili ještě hitovku Coco.

Lake Malawi vystříleli z desky Surrounded By Light takřka všechny písně a ukázali, že album nabízí skutečně velkou rozmanitost. Funkovou Bottom Of The Jungle, melancholické počiny jako Because Because či NYC nebo rockové skladby Paris a Black Pearl. Na úplný závěr nemohl chybět samozřejmě největší rádiový hit Chinese Trees. Koneckonců i bard českého bigbítu Petr Janda se před nedávnem nechal slyšet, že deska je skutečně vynikající, kvalitně provedená a klukům k ní pogratuloval. Album pokřtil moderátor Leoš Mareš.

IMG_4783

Text a foto Aleš Malár

(Navštíveno 202krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články