Indie folk s kořeny v severozápadním Pacifiku v Rock Café

Rubrika:  Novinky, publikováno: 08.12.2017

Před sedmi lety se v Berlíně sešel zajímavý triumvirát muzikantů. Američan Ian Hooper, Angličan Craig Saunders a Ital Claudio Donzelli, aby v německé metropoli založil indierockovou, potažmo indiefolkovou skupinu Mighty Oaks. Sami hudebníci přiznávají, že jako své předobrazy mají kupříkladu American Authors nebo The Lumineers.

První singl Just One Day vydali v roce 2012 a nastavili ducha žánru, jímž chtějí obšťastňovat své fanoušky. Druhým singlem z roku 2013 se stala píseň Brother, která je na Spotify se čtrnácti miliony přehrání tou nejoblíbenější. V témže roce se Mighty Oaks zavřeli do studia, aby o rok později debutovali albem Howl. A právě s tímhle počinem udělali díru světa, jemuž ukázali, že i v žánru indie folku (rocku) netřeba dělat jen na poslech složitou melancholickou tvorbu, ale že lze na základě jednoduché chytlavé linky vytvořit příjemnou folkovou hudbu, u níž nemusíte přespříliš namáhat hlavu. A v podobném duchu se nese i nejnovější počin z letošního března – Dreamers.

Písně kapely často odrážejí multinárodnostní charakter skupiny. Její texty čerpají hlavně z krajiny severozápadního Pacifiku, odkud lídr Ian Hooper pochází. I v oficiálních videoklipech lze spatřit optimističnost a souznění s přírodou. Mighty Oaks nyní přijíždějí své atmosférické písně předvést rovněž českému publiku a v Praze zahrají 12. prosince v Rock Café. S sebou tato originální trojice přiveze artpopové nováčky Giant Rooks. Vstupenky jsou k dispozici v internetovém předprodeji za 460 korun.

Aleš Malár

(Navštíveno 37krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články