Dávka zdravého buřičství

Rubrika:  Live, publikováno: 20.11.2017

Dave Grohl, Axl Rose a teď i Marilyn Manson. Po zářijové nehodě, kdy na kontroverzního zpěváka spadla část podiové dekorace v podobě obří pistole, skončil „The God Of Fuck” v nemocnici se zlomenou lýtkovou kostí. Zrušil část koncertní šňůry na podporu aktuální a hodně povedené desky Heaven Upside Down a v Praze odstartoval skladbu Revelation #12 upoután na invalidní vozík. Stejně jako zmiňovaní rockový velikáni nezůstal ani Manson s vynalézavostí pozadu, svůj handicap šmahem proměnil v klad. A proto se hned úvodu projížděl na vozítku přetransformovaném do podoby trůnu, zběsile kmital páčkou určující směr, točil se dokola a popojížděl ze strany na stranu. Chvílemi až teatrální a komická podívaná koncertu tempo koncertu nebrzdila, ostatně Manson několik písní odzpíval ve stoje, jindy se jak v agónii zmítal na lékařském křesle.

Během čtrnáctky skladeb Manson střídal kostýmy, provokoval, tentokrát však ubilo lascivních gest, show byla založená primárně na symbióze světelných efektů a zpěvákových hereckých etud. Manson překvapivě nechal během další novinky We Know Where You Fucking Live v zákulisí i maketu útočné pušky, se kterou nedávno šokoval krátce po tragické střelbě v americkém kostele. Osmačtyřicetiletý muzikant i přesto dostál své pověsti provokatéra, ať už vtipkoval o užívání drog, nebo nechal vystoupení hltající dav skandovat titul skladby Say10 ukrývající fonetickou hříčku s odkazem na Satana. Tam kde show šlapala jako hodinky a bylo se na co dívat, což vzhledem k nepřítomnosti jakékoliv obrazovky na straně pódia mohlo vzadu stojící lidi zamrzet, chvílemi dost zásadně vykukovaly pěvecké mezery. Manson intonačně dost často nezvládal, což je ruku na srdce jeden z poznávacích znamení jeho koncertů a tenhle patřil ještě k těm vokálně stabilnějším. Syrový a neučesaný projev se tak chvílemi mísil se skřehotáním, což ještě ve chvíli, kdy se Manson na jedné z rekvizit svíjel jak raněné zvíře, úplně nevadilo, ale songy jako Say10 či Kill4Me v refrénech ztrácely na síle.

I přesto si u tuzemských fanoušků Brian Warner napravil reputaci po dřívějších nepovedených koncertech a vlastně dokázal, že zvládá předvést dobrou show bez toho, aniž by prudil víc než je zdrávo.

Text a foto Milan Říský

(Navštíveno 600krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články