John McLaughlin a Jimmy Herring aneb Ptáci Ohniváci mezi svými

Rubrika:  Extra / Jazz & Blues, publikováno: 04.09.2018

Živák Live In San Francisco, který vychází 21. září na labelu Abstract Logix, obsahuje koncertní verze jazzrockové klasiky z repertoáru Mahavishnu Orchestra. John McLaughlin sice hrává se svou aktuální skupinou The 4th Dimension na koncertech skladby z repertoáru „svých“ Mahavishnu Orchestra poměrně často, což potvrdil i při své poslední tuzemské zastávce loni v březnu v pražském Foru Karlín, ale podzimní severoamerická The Meeting Of The Spirits Tour byla výjimečná.

Na playlistu totiž skladby z prvních let jedné z nemnoha stylotvorných jazzrockových kapel převažovaly. Ale nejen to. K moderní reinterpretaci totiž kytarový mág přizval ještě mladšího nástrojového kolegu Jimmyho Herringa, který krátce působil i v jižanském The Allman Brothers Bandu, s jeho skupinou The Invisible Whip. Obě formace absolvovaly vlastní „zahřívací“ sety, ale zlatým hřebem bylo pokaždé společné vystoupení osmi muzikantů, kteří nabídli současný pohled na osm skladeb z alb The Inner Mounting Flame (1971), Birds Of Fire a Between Nothingness & Eternity (obě 1973).

Novinka Live In San Francisco je záznamem celého bloku na předposledním z více než dvaceti koncertů, který se uskutečnil 8. prosince 2017 v tamním sále Warfield Theatre.

Pavel Víšek

(Navštíveno 130krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články