DAVE MATTHEWS BAND

Rubrika:  Recenze, publikováno: 04.09.2018
DAVE MATTHEWS BAND

Titul: Come Tomorrow

Vydavatel: RCA

Total time: 54:27

Žánr: ROCK

Hodnocení alba

Devátá řadovka amerických stálic zaznamenává jednu zásadní změnu: poprvé chybějí housle Boyda Tinsleyho. O jeho odchodu jsou dvě verze. Prý zmizel ze zdravotních důvodů, děl houslista v únoru. Pak zase kapela oznámila jeho vyhazov kvůli nevhodnému sexuálnímu chování a s ním spojenému soudnímu procesu. Nyní zase Dave a spol. hlásí, že bůhvíjak to bylo a Boyd že má otevřená vrátka zpět… Na desku však stihl nahrát jen jedinou starší píseň Idea Of You, což je škoda.

Ale ne že by toho zas tolik stálo na Boydovi. Nezměnilo se, že písně jsou typicky silné, pestré a virtuózně podané. Ať už posluchače chytne za uši dravější část repertoáru, jako jsou koncerty dávno prověřený funkový tah Don’t Stop, prožitá folkrocková balada dozdobená smyčci Here On Out nebo hymnická kus She. A přestože kapela točila po chvilkách mezi intenzivním koncertováním a využila několik studií ve třech městech a čtyři producenty k tomu, sound je od začátku do konce typický Dave Matthews Band.

Co se ještě nezměnilo? Že deska zamířila ihned po vydání na první místo žebříčku Billboardu, což znamená, že Dave Matthews Band dosáhl albové pozice číslo 1 posedmé (!) v řadě. A stejně tak stále platí, že Evropa až na zasvěcené jednotlivce album okázale ignoruje. Ke svojí vlastní smůle. Z Ameriky zbaští kdejakou reklamou vyhoněnou pitomost, ale jednu z nejoriginálnějších a obsahově nejniternějších kapel, která je přitom posluchačsky vstřícná a za oceánem nesmírně populární, jako by nechtěla slyšet.

4,5/5

Tomáš S. Polívka

(Navštíveno 238krát, z toho 1krát dnes)
0