ROCKOVÉ DOUPĚ V PRAVÉM STYLU...

Rubrika:  Rockové doupě, publikováno: 26.07.2018

Zatímco Praha se pomalu dusí pod návaly turistů, získává moravská metropole čím dál více status kulturního města pro tuzemce, města příjemných kaváren, hospůdek a velkého množství klubových prostor všech možných velikostí. Přímo v centru Brna se tak nachází i podnik M13. Se sloganem nejvíc rocková hospoda v Brně se snaží podporovat začínající i ty déle hrající brněnské i mimobrněnské kapely. Není divu, že si jej oblíbila například brněnská legenda Root, která jej nejen využívá jako místo setkání, ale občas zde i zkouší, takže na ně zde klidně můžete narazit. K tomu ještě dostatečně zásobený bar, na čepu vedle místního Starobrna jsou vždy i pivní speciály z různých jiných pivovarů. Není tedy divu, že právě klub M13 si vybral legendární Hypnos k vystoupení pro „pravověrné“ na oslavu loňského úspěšného turné The Whitecrow. To kapela odstartovala prezentací skvělého alba The Whitecrow na pražské Nové Chmelnici, probíhalo prakticky po celý loňský rok a obkroužilo střední Evropu od Rakouska přes Česko, Slovensko, Polsko po Německo.

Případně do velkých fotek

Setlist večírku byl totožný s celým turné vedle skladeb z aktuálního alba jako The Whitecrow, One Flesh, One Blood, Get Inspired By The Light nechyběly ani pecky z historie jako Inverted – Chasing The Apostles nebo Burning Again – Hymn Of Eternal Fire z předchozího Heretic Commando – Rise Of The New Antikrist,  Crystal Purity Of Treachery z The Revenge Ride nebo In Blood We Trust a Breeding The Scum z debutu In Blood We Trust.

Hypnos a Bílá vrána roztáhli křídla nad Evropou a ukázali, že Bruno opět prokázal svůj čich na muzikanty, když po obnově souboru zkompletoval sestavu oběma kytaristy Six Degrees Of Separation Vlastimilem Vlasou Urbancem a Martinem Cannim Klinkerou.

Text a foto: Michal Straka

(Navštíveno 108krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články