United Live Radio zahájilo vysílání

Rubrika:  Novinky, publikováno: 10.04.2020

Chybí vám koncerty a návštěvy klubů? Nalaďte si nové nekomerční United Live Radio, které má ambice propojit fanoušky, kterým chybí živá hudba, s organizátory koncertů a akcí, kteří už netrpělivě počítají minuty do doby, než začnou být opět aktivní.

Prázdné kluby, rozestavěná pódia, zavřené zkušebny a stále rostoucí číslo lidí, kteří v současné situaci přicházejí o práci. Ale i pospolitost, kreativita a vzájemná podpora nejen od fanoušků, ale i napříč organizacemi. To je pohled na dnešní živou kulturu. I přes nesnadnou situaci se organizátoři a umělci snaží fungovat dál a přinášet svým fanouškům to, co umí nejlépe – magický zážitek z kvalitní hudby. Za tímto účelem vznikla nekomerční internetová stanice United Live Radio. Ta bude dočasně suplovat nedostatek zážitků z klubů, sálů a festivalů a pod taktovkou zkušených hudebních dramaturgů pro posluchače připravuje specializované pořady. Za projektem stojí přední české festivaly, kluby a haly, kteří tímto způsobem chtějí propojit celou hudební komunitu. Na vlny United Live Radio se můžete naladit na stránkách www.unitedliveradio.cz od pátku 10. dubna po dobu 30 dní.

Těšit se můžete na vlastní pořady, které zajišťují členové týmů zapojených festivalů a organizací. Ředitelem rádia se stal dramaturg festivalu United Islands a člen skupin The Nihilists, Vanessa, Gun Dreams, Magnetik a Die alten Maschinen Moimir Papalescu, dále dramaturgyně festivalu Metronome Prague Barbora Šubrtová, na své si díky zapojení festivalu Brutal Assault přijdou i fanoušci metalu, vlastní tematický pořad představí i festival Let It Roll i hudební publicista Ondřej Bezr za Blues Alive. Chybět nebudou ani původní talkshow jako třeba Eccentric Talk Jakuba Horáka ten první je se zakladatelem Festivalu Banát Štěpánem, ve spolupráci se serverem g.cz.

Radio United Live je projekt založený na spolupráci všech, kteří jsou jakýmkoli způsobem zapojeni do hudební živé kultury a kteří se chtějí podílet na komunálním projektu. Jmenovitě jsou v tuto chvíli do projektu zapojeny festivaly Beats for Love, Benátská noc, Blues Alive, Brutal Assault, JazzFestBrno, Festival Svojšice, Let It Roll, Metronome Prague, Open Air musicfest Přeštěnice, Pražské jaro, Respect Festival, Slovácké léto, Struny podzimu, Štěrkovna Open Music, United Islands a připojují se další. Z koncertních sálu jde momentálně o Forum Karlín a zapojili se i promotéři těch největších koncertů Fource Entertainment, Joe’s Garage, Live Nation, Obscure Promotion, Other Music a také agentura 10:15 Entertainment.

(red)
(Navštíveno 70krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články