Robert Plant v Pardubicích: Návrat krále

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 01.08.2018

Jak jinak pojmenovat koncert legendy v takové formě, v jaké se představila v pardubickém hokejovém svatostánku. Po dvou letech se ikona legendy legend Led Zeppelin vrátila do České republiky a po předchozích návštěvách v Ostravě, Brně a Plzni, obklopena opět skvělými muzikanty z The Sensational Space Shifters, potěšila a rozvášnila tentokrát Pardubice.

Při jeho věku je až neuvěřitelné, že jeho nezaměnitelný hlas neztratil pranic na barevnosti a i když už nemá takový rozsah jako v dobách největší slávy, je stále jistý a plný. Pardubice překvapil během večera hnedle třemi skladbami z aktuální desky Carry Fire,vedle titulní skladby zazněly i New World… a The May Queen a z vlastní tvorby se The Sensational Space Shifters z předchozího alba Lullaby and the Ceaseless Roar nechyběla ani Rainbow, kterou poprvé představil na Colours Of Ostrava v roce 2014, tradicionál Little Maggie nebo skladba Turn It Up. Nadchla jeho verze prastarého tradicionálu Gallows Pole či převzané věci jako úvodní When the Levee Breaks a skladba Bukka Whitea Fixin’ to Die pro změnu uzavírající koncert před přídavky. Vedle Plantova hlasu na pódiu excelovali opět i oba kytaristé Skin Tyson a Justin Adams.

Publikum ale pochopitelně nejvíce reagovalo na skladby z repertoáru Led Zeppelin od jejichž založení je to letos právě padesát let. Zahrané v nových aranžích zvedaly publikum ze sedaček ať už zazněla Black Dog, The Rain Song, Misty Mountain Hop nebo přídavkový medley Bring It On Home / Whole Lotta Love / Santianna / Whole Lotta Love. Ale největší pecka večera byla nepochybně aktuální verze Babe, I’m Gonna Leave You, která rozpálila i prodavačky piva ve foyer arény. Nezapomenutelný zážitek. Nezbývá než doufat, že nezaměnitelný hlas Led Zeppelin, nositel řádu Britského Impéria a několika cen Grammy splní svůj závěrečný slib, že se zase brzy vrátí. Takových návratů nebylo a není nikdy dost.

Text a foto: Michal Straka

(Navštíveno 1 532krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články