Poslední příležitost vidět Nefňuku na Nové scéně ND

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 24.06.2017

Kapela The Tap Tap připravuje na pondělí 26. června 2017 jedinečnou příležitost zhlédnout reprízu divadelního představení Nefňuka v Praze na Nové scéně Národního divadla.

Nefňuka – podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři – divadelní hra podle předlohy knihy Jesus Betz francouzského spisovatele Freda Bernarda.

Scénář: Jiří Ornest, Jan Rybář, Šimon Ornest
Režie: Jakub Maceček
Hudba: Jarda Svoboda (Traband)
Texty písní: Jiří Ornest
Hudební režie: Šimon Ornest
Scéna a loutky: Petr Matásek

Nefňuka – Opravdu prohrává jen ten, kdo všechno vzdává předem.

Šimon Ornest:
„O knize Jesus Beth jsem se dozvěděl zhruba před 5 lety od skvělého herce a komika Tondy Novotného. Náhodou jsem se s ním setkal na pivu a on mi vyprávěl, že podle této předlohy připravuje malé přestavení o klukovi, který se narodí bez rukou a nohou. Říkal, že hraje tátu, který si pořád stěžuje a lamentuje a na hlavní roli chlapce používá loutku. Tento úsporný model se mi zalíbil a hned nás také společně napadlo, že by bylo zajímavé do představení zapojit The Tap Tap jako kapelu lidí s handicapem.

V našem podání jde o příběh kluka s těžkým postižením, který je ale chytrý, velmi odvážný a navíc krásně zpívá. Díky tomu překoná spoustu překážek, dosáhne úspěchu, šťastně se zamiluje a stane se dokonce ředitelem vlastního cirkusu.

Cílem inscenace je ukázat, že i s hůř rozdanými kartami se dá vyhrávat, když se člověk nevzdá… Také tímto představení názorně předvádíme, že v dobrém týmu mohou velmi úspěšně spolupracovat lidi s různými závažnými handicapy.“

Vstupenky jsou k dispozici ZDE. Na našem webu najdete recenzi posledního alba The Tap Tap i velký rozhovor s kapelou.

Redakce

(Navštíveno 60krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články