Nalaďte si Punk rock rádio s kapelami Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš

Rubrika:  Novinky, publikováno: 26.02.2022

Dva roky čekalo trio českých punkrockových kapel Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš, aby mohlo absolvovat své naplánované turné. Šnůra dvanácti koncertů Punk rock rádio Tour po Čechách, Moravě, Slezsku i Slovensku po klubech i kulturácích se měla uskutečnit již předloni na jaře, ale covid ji neumožnil ani v roce 2021. Platí do třetice všeho dobrého a spřízněné kapely vyráží koncem února na první zastávky odkládaného turné, které je pokračováním nadmíru úspěšné šňůry po kulturních domech, jež proběhla při poslední spolupráci u příležitosti vydání alba Kazoo or die! kapely Totální nasazení. Tentokrát je turné pojmenováno po aktuálním albu kapely The Fialky, které má název Punk rock rádio. Odtud i název aktuálního turné. Třetího do party si kapely tentokrát vybraly „služebně“ nejmladšího parťáka, punkrockovou Nežfaleš. Na vybraných místech doplní tuto společnost buď slánští Deratizéři nebo Dilemma in Cinema, obě kapely personálně propojeny s Totálním nasazením.

Slánské Totální nasazení loni rozhodně nezahálelo a navzdory covidovým omezením o něm bylo víc než slyšet. Když nemohl kvartet Sváťa, P.P.Cvok, Karloss a Franky zkraje roku koncertovat, připravil kromě aktivit na sociálních sítích několik různých live streamů včetně jednoho speciálního, kdy dali Totáči po 13 letech dohromady původní sestavu, která spolu hrála naposledy v roce 2008. V reedici pak vydali další vinyl, natočili čtyři klipy a to, jak je jejich zvykem, nejen z aktuálního alba, odehráli veleúspěšné a nabité festivalové léto, covidu navzdory jako jedna z mála kapel také téměř všechny koncerty podzimního turné a především v zaplněném legendárním velkém sálu pražské Lucerny oslavili za účasti bývalých členů a spousty hostů odložených 30 let existence. Do následné a nové, již 32. koncertní sezóny, pak vstupuje Totální nasazení nejen se zaplněnými termíny hraní na celý rok 2022, ale také s přípravami na další reedice starších alb na vinylech a především živáku, který vzniknul na oslavách v pražské Lucerně.

The Fialky jsou pražská punkrocková kapela založená v roce 2000. Stále aktuální řadové album Punk rock rádio, které spatřilo světlo světa již před dvěma lety,  je nyní především díky svému nákladu 1000 kusů vinylu, zatím neprodávanějším nosičem  v historii kapely. Ale není to tak, že by Fialky v mezidobí nic nedělali, na jaře 2021 vyšla audio kniha Punk rock story včetně akustického EP Bez Proudu a v prosinci pak CD Starý demáče, které obsahuje nově nahrané písničky z demo nahrávek z prapočátků kapely a dvě novinky. Na turné zazní určitě všechny zásadní písně kapely a od základní hity až po současnou tvorbu. A jak už bývá u Boys s Počernic zvykem, koncert není jen podium, takže se můžete těšit na známou interakci s kapelou po celý večer i na baru.

Nežfaleš – pražská punkrocková parta se letos veze na vlně oslav 20 let existence a slavit začíná právě tímto turné. Na koncertech se můžete těšit na průřez celou kariérou, ale playlist bude samozřejmě akcentovat i stále ještě aktuální a velice dobře přijaté loňské album Šminky padlejch královen. Nějakou dobu vyprodaný vinyl už navíc bude mít kapela na zastávkách turné zase sebou!

Termíny a místa:

25.2. Rakovník (KD Dům osvěty), 26.2. Plzeň (Buena Vista Club), 11.3. Liberec (Bunkr Rock Club), 12.3. České Budějovice (Music Club Slávia), 18.3. Klecany (KD), 19.3. Kolín (KD), 25.3. Ostrava (Barrák Music Club), 26.3. Uherské Hradiště (Klub Mír), 1.4. Brno (Hudební klub Melodika), 2.4. Bratislava (Fuga), 8.4. Teplice (Knak), 9.4. Praha (Futurum Music Bar)

 

PRT2022_plakát

red

(Navštíveno 104krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články