Cathedral In Flames pracuje na další nahrávce

Rubrika:  Novinky, publikováno: 19.02.2020

Pamětníci začátku 90. let, kdy se u nás rodila gothicrocková scéna, možná zaznamenali jméno pražské formace Cathedral In Flames. Záhy se však tato skupina, jejíž frontman říkající si Phil Lee Fall souběžně působil v uznávané alternativně metalové Chirurgii (a později v Boothill), uložila k mnohaletému spánku.

Z hibernace se nečekaně probudila až nedávno a dvanáctipalcová vinylová EP deska Children Of The Blackest Hole vydaná na přelomu loňského a letošního roku sklízí nadšené ohlasy u nás i v zahraničí. Cathedral In Flames už ovšem mezitím začali chystat jejího nástupce. Nahrávka s pracovním názvem Desperado se v současnosti nahrává v osvědčených studiích Cathedral a Fatdog. Mix proběhne v legendárních Sub Station Studios ve Skotsku a k titulní písni Desperado vzniká klip pod vedením režiséra Bedirhana Akcana.

„Zatímco první deska začala vznikat v létě a v hudbě i textech má horkou atmosféru rozpáleného písku, zpocených klubů a hotelových pokojů bez klimatizace, Desperado je zimní deska. Mráz, sníh, ruce přimrzlé na volantu,“ říká Phil Lee Fall. A baskytarista a klávesista Gatsby (kdysi hrával v indie souboru The Hyena Family) dodává: „Pořád hrajeme gothic rock a pořád jsme na to hrdí. Ale vyvíjíme se. Na nové desce tak budou všechny věci, které nás baví, a ještě ve větší míře. Klenutější melodie, víc sborů a víc patosu.“

Druhý počin okloboukovaných milovníků spaghetti westernů by měl vyjít na podzim.

Petr Korál

(Navštíveno 79krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články