UKWLT

Rubrika:  Recenze, publikováno: 22.10.2020
UKWLT

Titul: Remedios

Vydavatel: SILVER ROCKET

Total time: 37:22

Žánr: DARK NOISE DOOMY ROCK

Hodnocení alba

Pouhý rok od vydání LP desky Prisoners Dilemma / Contusion Unit vyrukoval neúnavný Todd Nesbitt s dalším, tentokrát kazetovým počinem (jojo, také kazety se prostě vrací, ať se to někomu líbí nebo ne) a svým způsobem opět s novým projektem. UKWLT znamená Unkilled Worker Lowland Tundra a nahrávka zní zas jinak než jeho věci zrealizované pod hlavičkou Unkilled Worker a Unkilled Worker Machine, případně s tělesem Nesbitt’s Inequality.

Zjednodušeně řečeno, UKWLT zní z toho všeho nejsyrověji a nejtvrději, avšak vůbec ne v nějakém hardcorovém, natož metalovém smyslu. Remedios, toť zvukově neurvalá, divoce rozskřípaná, pomalu a zlověstně se valící muzika, z níž stříkají emoce po litrech. Neklid, nejistota, bolest, strach a smutek, ale kdesi v dálce mihotavě plápolají i melodické plamínky naděje a krásna – čili nemáme co do činění s nějakým konceptem čiré deprese, aby nedošlo k nedorozumění.

Sugestivní hudební vyznění alba jen podtrhují svou atmosférou obdobně laděné texty (anebo naopak spíš hudba podtrhuje význam slov?) a Toddův vokální projev, oscilující od přízračně „odosobněné“ skorodeklamace až po mimořádně naléhavý, expresivně zanícený vokál, z něhož konkrétně v písni No Singing (patrně vrcholné číslo celé kazety) až mrazí.

UKWLT není nic pro běžné mainstreamové, tedy alternativou „necvičené“ ucho. Natrhat si tyhle umělecké plody je namáhavé a bolestivé, ovšem o to více pak mohou chutnat.

3,5/5

Petr Korál

(Navštíveno 342krát, z toho 1krát dnes)
0