NORTHLANE

Rubrika:  Recenze, publikováno: 19.08.2015
NORTHLANE

Titul: Node

Vydavatel: Rise Records / We Are Unified

Total time: 44:59

Žánr: alternative metal / progressive / djent

Hodnocení alba

NORTHLANE nejsou ve vodách tvrdší muziky žádným nováčkem. Logicky tak zástupy fanoušků čekaly na moment, kdy se mění jeden z hlavních pilířů kapely. Po odchodu vokalisty Adriana Fitipaldese doplnil hudebníky díky konkurzu čítajícímu přes 2000 uchazečů Marcus Bridge.

S sebou přinesl znatelné dávky nedůvěry a rozhořčení konzervativních fanoušků. Logicky ale také vlnu změn, co se hudební stránky týče. Jelikož je Marcus především zpěvák, Northlane ubrali na tvrdším zvuku a nahradili ho pro Marcuse výhodnějšími polohami. Celé album tímto krokem dostalo atraktivní kabátek, který vybízí k opakovanému poslechu.

Northlane

Northlane

Ve zdánlivém protikladu s tím jsou mnohdy až věštecké texty. Soubor v nich naráží na problémy různých generací. Ke všemu je přistupováno přímo, s vášní a vztekem. Vášní pro svět a jeho poklady a hněvem kvůli tomu, jak se k němu lidstvo chová. Příkladem budiž skladba Impulse, která pojednává o digitalizaci světa a s tím spojeným vzájemným odcizováním lidí.

Když se na celou situaci podíváme hodnotícím okem, album dokáže doopravdy překvapit. Pokud jste fanoušci žánru djent, čeká vás příjemné osvěžení. Djent tu sice poněkud ustupuje do pozadí, jeho fragmenty jsou ale stále jasně zřetelné. Každopádně drive nahrávky si náramně užijete tak jako tak. Podladěné kytary a baladické zpěvy prolínající se s řevem jen umocňují celkový koncept alba.

Mejra Drkal

(Navštíveno 258krát, z toho 1krát dnes)
0