FORGOTTEN SILENCE

Rubrika:  Recenze, publikováno: 21.11.2015
FORGOTTEN SILENCE

Titul: Sonique Voyeurisme

Vydavatel: SHINDY PRODUCTION

Total time: 49:20

Žánr: PROGRESSIVE/DEATH METAL

Hodnocení alba

Časy se mění. Vidět dneska oficiálně vydaný živák středně velké, nebo spíš menší, byť kultovní undergroundové kapely je v podstatě unikát. Brněnští extrémní progresivisté FORGOTTEN SILENCE využili příležitost, která jim v podstatě přilétla do cesty a v rámci loňského turné k ceněné desce La Grande Bouffe pořídili v Třinci záznam realizovaný nyní pod názvem Sonique Voyeurisme.

Album tak 1:1 odráží aktuální setlist – a ten zase logicky staví převážně na materiálu šitém na tělo stávající sestavě. Kromě položek ze zmíněné řadovky a pár fragmentů připomínajících dřívější tvorbu si kapela udělala radost dvěma předělávkami od Atheist a Pestilence z tehdy čerstvého sedmipalce Re:Retro ´93.

Není to tedy nějaký speciálně nacvičený, vyváženě bilancující program, důkladně zdokumentovaný s pomocí početného štábu. Právě naopak, jde o CD s „pouhými“ sedmi skladbami, jehož kouzlo spočívá v autentické síle okamžiku. Je nasnadě, že takový scénář zrovna k Forgotten Silence pasuje. CD připomíná, v jak dobré formě se šestice prezentovala, a pro zasvěcené má navíc přidanou hodnotu v podobě žertovné symboliky: totiž že s živákem zrovna v dnešní době přichází kapela, jejíž koncertní historie je poněkud kontroverzní a hlavně úsporná.

Michal Husák

(Navštíveno 215krát, z toho 1krát dnes)
0