FOALS

Rubrika:  Recenze, publikováno: 21.11.2015
FOALS

Titul: What Went Down

Vydavatel: TRANSGRESSIVE/WARNER MUSIC

Total time: 48:23

Žánr: ALTERNATIVE/INDIE ROCK

Hodnocení alba

Pokračovat v zajetých kolejích, nebo se vyvíjet a klidně i překopat svůj dosavadní zvuk? FOALS se se čtvrtou řadovkou přiklonili ke druhé možnosti. What Went Down působí o poznání rázněji než její předchůdci, přesto nepřichází o typické funky kytary. Od prvních momentů jde slyšet, že se k tvorbě desky stavěli spontánně.

Texty jsou méně tajemné a zvuk vášnivější, jakoby formace ventilovala veškerou zlost a k posluchači promlouvala z oči do očí. Jen stěží narazíme na moment, kdy by počin zněl monotónně, nebo písně splývaly do sebe. Ani po sedmi letech od debutu nepřišli Foals o charakteristickou kytarovou hravost a rovněž nešetří emočně vypjatými baladami.

Titulní otvírák dostává nálepku jednoznačně nejtvrdší skladby, kterou kdy oxfordská pětice napsala – překvapivě jim to v této poloze skvěle sedne. Singl Mountain At My Gates posouvá tvorbu na stadionovou úroveň a může se ladným krokem zařadit vedle staršího hitu My Number. Předloňské veledílo Holy Fire zřejmě hříbata netrumfla. Podstatné ovšem je, že natočila doposud nejosobnější album, které si po několika posleších zamilují skalní i úplně noví fanoušci.

Vojtěch Tkáč

(Navštíveno 171krát, z toho 1krát dnes)
0