EASY AID’S

Rubrika:  Recenze, publikováno: 02.11.2018
EASY AID’S

Titul: 24

Vydavatel: VLASTNÍ NÁKLAD

Total time: 38:49

Žánr: ROCK/HARDCORE

Hodnocení alba

Pražáci Easy Aid’s jsou přímo obdivuhodní vytrvalci. Věřte nevěřte, ale existují už od roku 1994 – tedy 24 let. Přesto se nikdy nijak zvlášť neprosadili a de facto ani nikdy nevydali oficiální album, neboť i tahle nahrávka je spíš takové promo v pošetce, byť na lisovaném, nikoliv vypalovaném CD.

Přináší potemnělý dunivý rock střižený devadesátkovým hardcorem, který se valí jako odbržděný buldozer z mírného kopce – tedy nijak závratnou rychlostí, zato nekompromisně a svým způsobem nezadržitelně. Ona hudební patina 90. let je v projevu Easy Aid’s pořád zřetelná. Pro zjednodušení představy, co tím mám na mysli, bych použil malinko křečovité – ale lepší mě nenapadá – přirovnání, že jejich muzika zní trošku podobně (nikoliv stejně!), jak tehdy hrály skupiny typu Helmet a u nás třeba Kurtizány z 25. Avenue. Ovšem berte to opravdu jen orientačně.

To, co dnes Easy Aid’s produkují, samozřejmě působí zhola nepřevratně a neobjevně, vlastně archaicky, avšak zároveň je to vcelku příjemně nostalgický poslech. A snad nejen pro pamětníky těchto zašlých časů. Zašlých? Doufám, že ne tak úplně.

2,5/5

Petr Korál

(Navštíveno 66krát, z toho 1krát dnes)
0