NESBITT’S INEQUALITY

Rubrika:  Recenze, publikováno: 02.11.2018
NESBITT’S INEQUALITY

Titul: Nesbitt’s Inequality

Vydavatel: SILVER ROCKET

Total time: 44:41

Žánr: ALTERNATIVNÍ ROCK

Hodnocení alba

V Praze již dlouhé roky žijící kanadský kytarista, harmonikář, zpěvák a autor Todd Nesbitt se výrazně zapsal do povědomí již s kapelou Wollongong. Později se prezentoval v rámci dvoučlenných formací Unkilled Worker Machine a Unkilled Epochal, anebo zcela sólově jen jako Unkilled Worker. V rámci Nesbitt’s Inequality se spojil s kompletní sestavou známých OTK a výsledek této vzájemně inspirativní „fúze“ je jednoduše znamenitý.

Naprosto osobitou alternativní rockovou muziku, kterou album Nesbitt’s Inequality obsahuje, jen těžko připodobníte k někomu jinému. Navíc „osobitá“ a „alternativní“ nemusí nutně zároveň znamenat nestravitelná. Todd a spol. servírují i spoustu výrazně melodických a tu a tam bych se nebál říct přímo chytlavých pasáží. Kromě toho však, vcelku očekávaně, také partie „těžké“ a pochmurné, které nabízí třeba atmosféru starého českého undergroundu lehce evokující skladba Hundred Euro Watch.

A ještě náročnější na vstřebání je samozřejmě, už jen vzhledem ke své stopáži, závěrečná více než dvanáctiminutová kompozice Revenge. Její ústřední motiv se pozvolna, takříkajíc minimalisticky, ale nepřetržitě vyvíjí a proměňuje a soubor tím dosahuje doslova hypnotizujícího účinku (hypnotizujícího v dobrém slova smyslu – ne že vás nudou uspí, aby nedošlo k omylu). Vskutku strhující finále už tak výborné desky!

4/5

Petr Korál

(Navštíveno 63krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Tagy