Zrní má nový singl Kdo to budí medvěda?

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 08.09.2016

Zrní, jedna z nejosobitějších českých kapel, chystá na rok 2017 novou desku. Předzvěstí, jak by mohlo jejich album vypadat, je singl Kdo to budí medvěda? Skladbu produkoval elektronický experimentátor Jonatán Pastirčák ze Slovenska, který se nechává titulovat jako PJONI. Vizuál k singlu vytvořil dvorní grafik kapely Zrní výtvarník Aleš Fulín.

Podle slov skupiny Zrní u nich nastává po vydání každé desky vždy období hledání něčeho nového. „Mívám pocit, že už nemám co říct,“ říká zpěvák Honza Unger. „Nechci se opakovat, nevím, za jakej konec to chytit, a tak čekám, až se to samo vynoří. A tahle písnička je průkopník, ten první krok, kterej za sebou vytáhl ty další, který už máme pro novou desku připravený.“ Zásadní změnou, která při nahrávání nového singlu nastala, je spolupráce se slovenským hudebníkem a producentem Jonatánem Pastirčákem, který se zabývá experimentováním v elektronické hudbě. Toho kapele doporučil Ondřej Ježek ze studia Jámor, u něhož singl nahrávali a který se i podílel na předchozích albech Soundtrack ke konci světa (2012) a Následuj kojota (2014).

Písnička Kdo to budí medvěda? byla před pár hodinami v premiéře nasazena jako novinka do Velké Sedmy na Radiu 1 (a snad nezůstane jen u toho a ozvou se další osvícená rádia). Zároveň vyšla minulý týden na CD Ekompilace, což je i stejnojmenný hudební projekt, který je zaměřený na šíření povědomí o třídění odpadu, recyklaci a uvědomělém chování k životnímu prostředí. Letošní headlineři jsou kapely Zrní a Tata Bojs. Projekt běží od konce srpna a v září se odehrají koncerty ještě na třech místech České republiky.

Kromě práce na nové desce Zrní pilně vystupuje. Po úspěšné festivalové sezóně, kdy mj. hrálo na slovenské Pohodě s Janáčkovou filharmonií Ostrava, pokračuje druhá část turné k patnácti letům. Kapela své patnáctiny řádně oslavuje, a to na ulici a s fanoušky. Narozeninový rok se totiž vyznačuje krátkým buskingovým vystoupením v každém městě, ve kterém soubor koncertuje. Vzpomíná tak nejen na své začátky, ale vzdává tím i hold pouličním umělcům.

 

 

Jan Tesař

(Navštíveno 314krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články