Bruce Springsteen promluvil o svém boji s depresí

Rubrika:  Novinky, publikováno: 07.09.2016

Legendární rockový písničkář vydává 27. září svou autobiografii, ve které pojednává mimo jiné o boji s depresí a o svém vztahu k otci.

“Jedna z věcí, kterou v knize chci ukázat, je, že ať jste byli nebo stále jste kýmkoliv, deprese vás nikdy neopouští,” říká Springsteen. “Vždycky ji přirovnávám k autu. Jsou v něm všechny vaše “já”. Vaše nové “já” do něj může vejít, ale staré “já” se nikdy nedostane ven. A důležité je, která z těch vašich dvou podob vezme v oné chvíli za volant.”

“Neznáte rozměry té nemoci. Můžu být nemocný až do té míry, že budu otci podoben více než bych kdy řekl?”

Springsteen také prozrazuje, před třemi roky podstoupil operaci, která mu měla pomoci od chronické strnulosti levé strany zad, jež mu zabraňovala hrát na kytaru. Při zákroku prý musel mít ústa dokořán a hlasivky měl dočasně stažené ke straně, aby mu mohly být vyměněny ploténky. Potom prý tři měsíce nemohl zpívat.

“Bylo to trochu na nervy, ale dopadlo to pro mě velmi úspěšně.”

Boss dále doufá, že v roce 2017 vydá nové album. Říká, že album je hotové, ale je odloženo jeho vydání, aby se mohl soustředit na turné a skládání.

“Je to sólová deska, v písničkářském duchu. Popové album se spoustou smyčců a orchestrace.” Jednou z inspirací prý Bruceovi byly nahrávky písní Jimmyho Webba, tak jak je v šedesátých letech dělal Glen Campbell (např. hitové singly Wichita Lineman nebo By The Time You Get To Phoenix).

Kniha bude doprovázena vydáním kolekce Chapter And Verse, kde bude 18 písní, tak jak je vybral sám Springsteen, přičemž se každá z nich váže ke konkrétní kapitole. Na albu bude také pět doposud nevydaných písní, nejstarší pochází dokonce z roku 1966, kdy budoucí Boss hrál ve skupině The Castiles.

Jan Tesař

(Navštíveno 254krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články