Zemřel Greg Lake

Rubrika:  Novinky, publikováno: 08.12.2016

Ve středu zemřel po dlouhém a tuhém boji s rakovinou Greg Lake, baskytarista, kytarista a zpěvák legendárních skupin KING CRIMSON a EMERSON, LAKE & PALMER. Zpráva o jeho úmrtí přichází jen devět měsíců poté, co dobrovolně opustil svět jeho kolega Keith Emerson.

Lake byl spolu s Robertem Frippem jedním ze zakladatelů King Crimson, se kterými natočil dnes již klasické debutové album In The Court Of The Crimson King. Brzy po vydání desky odešel do Emerson, Lake & Palmer, ale stačil ještě nazpívat dva vokály na druhé albu King Crimson In The Wake Of Poseidon. Pak strávil zbytek sedmdesátých let v legendární superskupině. Ještě za jejího působení vydal velmi úspěšný sólový vánoční singl I Believe In Father Christmas. Po rozpadu tria se vydal na sólovou dráhu, na jeho prvním eponymním albu hraje na kytaru například Gary Moore. V roce 2013 vydal spontánní živé album Songs Of A Lifetime, kde se vrací k oblíbeným vlastním i převzatým písním a také je komentuje.

Greg Lake byl jedním z nejdůležitějších muzikantů první vlny progresivního rocku a jeho nezaměnitelná barva hlasu se již dávno stala jedním ze symbolů této éry. Bylo mu 69 let.

Jan Tesař

(Navštíveno 206krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články