Večer progresivního metalu - DEVIN TOWNSEND a spol.

Rubrika:  Novinky, publikováno: 10.02.2017

Čtvrteční večer 16. 2. nabízí zřejmě nejatraktivnější koncertní nabídku první poloviny roku v rámci progresivního metalu. Hlavní hvězdu Kanaďana DEVINA TOWNSENDA v pražském klubu Roxy doplní ještě američtí BETWEEN THE BURIED AND ME a norští LEPROUS.

Miláček davu, „kanadský hřebec“, a uctívaný workoholik DEVIN TOWNSEND přijede do Prahy představit svou nejnovější desku Transcendence, kterou vydal na podzim loňského roku. Jeden by řekl, že se nejedná o jeho nejpřesvědčivější dílo, ale i tak těžko hledá konkurenci. To samé platí pro jeho živá vystoupení protkanými suchým humorem, prdy a životními moudry, která skutečně někdo poslouchá. Stejně tak se nikdo z diváků ani neopováží zdržet se na toaletě nebo ve špatném úhlu na baru, protože těsně před vystoupení buď dojde na prezentaci jeho karikatur nebo další díl Ziltoid show se stejnojmennou loutkou v hlavní roli.

BETWEEN THE BURIED AND ME sice nevydávají desky tak intenzivně jako hlavní hvězda večera, ale zato jejich výtvory vyžadují o něco delší trávení. Intenzivní progresivně metalová smršť, při které skladby dosahují i délky od sedmi do dvanácti minut, je potřeba sledovat a naslouchat pozorně. Při pohledu na setlisty z poslední doby se dostane na kousky z posledních tří alb, což znamená následující: Jak progresivní zběsilost, tak i muzikálová majestátnost.

Jako první však dav rozehřejí norští LEPROUS, kteří zažili ze všech přítomných nejdivočejší růst v posledních měsících. Vřele doporučujeme dorazit včas! Sestava, která dříve fungovala jako doprovodná kapela norské ikoně jménem Ihsahn, nyní potvrzuje, že dozrála do hudební dospělosti. Čtvrté řadové album The Congregation z roku 2015 je i dnes vyhledávaným artiklem a co se formy naživo týče, nejlepším příkladem jejich strhující show je loňský živák Live at Rockefeller Music Hall, který financovali z většiny fanoušci kapely sami.

Devin2017

Redakce

(Navštíveno 70krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články