Norský progresivní večer v čele s Leprous se blíží

Rubrika:  Novinky, publikováno: 01.09.2015

Koncem října do pražského klubu Nová Chmelnice zavítá jedna z nejzajímavějších formací progresivní metalové scény, norští LEPROUS. Večer se ponese v čistě norském duchu a v roli předkapel se 25. října představí SPHERE a RENDEZVOUS POINT.

Norští Leprous nejsou pro českého fanouška ničím novým, protože k nám jezdí poměrně pravidelně, ale první kontakt mnozí získali díky festivalu Brutal Assault a norskému umělci jménem Ihsahn. Právě black metalová legenda Vegard Sverre Tveitan, zvaný Ihsahn, využíval schopností mladíku ve své doprovodné kapele po řadu let. Frontman Einar Solberg mu dokonce asistoval v rámci doprovodných vokálů již v dobách jeho původní formace EMPEROR, díky kterým si Ihsahn vytvořil úctyhodnou reputaci, před odchodem na sólovou dráhu.

Není proto divu, že byl vždy vítán na Jaroměřském svátku extrémního metalu, avšak při poslední zastávce již bylo jméno Leprous uvedeno hrdě vedle jména mentora. Einarův švagr a častý vokální host se navíc s každým albem objevoval v tvorbě Leprous méně, což vyvrcholilo na posledním albu The Congregation. Vokály byly sice i tentokrát nahrávány u něj, ale Ihsahn přispěl pouze čistými doprovodnými vokály a to v jediné skladbě.

Kapela se již úctyhodně vymanila ze stínu svého blízkého přítele a přitahuje stále větší publikum i díky svému kontinuálnímu vývoji. Pánové měli vždy neskutečný cit pro složitější rytmiku, což roste s každým výtvorem a je to proto jedinečný zážitek naživo. Večer překypuje energií a přirozeně i potem, což je obdivuhodné, když si vezmeme, že gentlemani vyznají formální dress code.

Večer mimo jiné otevřou moderně metaloví Sphere, kteří vyhráli konkurz na předkapelu a Rendezvous Point. Ti měli svou pozici jistou nejen díky citu pro prog rockové atmosféry, ale také faktu, že v jejich řadách působí bubeník Leprous Baard Kolstad.

Dan Sywala

(Navštíveno 376krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články