Staronové Totální nasazení na turné se Zakázaným ovocem

Rubrika:  Novinky, publikováno: 08.02.2023

Deset let od svého posledního velkého společného turné si dají repete dvě stálice české punkrockové scény, kapely Totální nasazení a Zakázaný ovoce, které vyrážejí od půlky února do začátku dubna na šňůru dvanácti koncertů. Ta proběhne pod názvem Crazy World Tour 2023 v českých a moravských klubech, sálech a kulturních domech, a jak obě kapely doufají, bude neméně vydařená jako poslední společná Oceloví ptáci tour v roce 2013.

Slánské Totální nasazení má za sebou velmi úspěšný rok, kdy po odložené vydařené oslavě třicetin v zaplněné velké Lucerně koncertovalo jako o život, přesto do své 33. sezóny vstupuje s jednou velkou změnou, když na konci roku z kapely odešel kytarista Karloss, který se rozhodl skončit s muzikou. Kapela tak pokračuje ve staronové sestavě jako trio Sváťa (baskytara, zpěv), P.P.Cvok (kytara, zpěv) a Franky (bicí), které tak trochu paradoxně v roce 2013 jelo se Zakázaným ovocem poslední společné turné.  Trojice ostřílených muzikantů obměnila repertoár, oprášila starší songy a těší se, až svůj nový playlist představí fanouškům.

„Odchod kytaristy Karlosse, který se rozhodl ukončit hudební kariéru a dát přednost jeho oblíbené gastronomii, byl sice nečekaný a přišel zčistajasna, ale proběhl v dobrém a zůstáváme nadále dobrými přáteli. Pro nás jako pro kapelu je to další výzva, kdy jsme se rozhodli pokračovat ve třech jako kdysi a že pojedeme s kamarády ze Zakázanýho ovoce ve stejném složení jako před deseti lety, ač jsme mezitím prodělali pár personálních změn, je dobrá náhoda,“ říká baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb, zakládající člen kapely. „Spousta lidí se nás ptala, ptá a jistě i nadále bude ptát, jestli neuvažujeme o novém druhém kytaristovi, ale my to teď prostě chceme zkusit ve třech, jak nám to půjde, a pak se uvidí. V plánu máme i tvorbu nových písní, neboť je načase chystat nové album,“ dodává Sváťa. Na podzim bude kapela slavit několika speciálními koncerty 33 let existence a vydá na LP, CD i DVD jako live album koncert ze zmíněných oslav ve Velkém sále Lucerny.

Punkrockoví matadoři zakázanÝovoce oslaví letos plnoletost a jako dárek si nadělí jubilejní tisící koncert. V roce 2020 vydala kapela zatím poslední studiové album Svět se změnil a v loňském roce vypustila svoje první koncertní album Živák! Kapela aktuálně připravuje nový singl a videoklip, který představí v rámci Crazy World Tour.

Na pozici hostů se na jednotlivých štacích turné vystřídá několik spřátelených kapel. Těšit se můžete na slánské Deratizéry a Dilemmu in Cinema, táborskou Peshatu nebo vítěze loňského kola soutěže Skutečná liga, skupinu Wotazník.

Turné odstartuje už 17. února v pražském Rock Café. Vstupenky na turné jsou k dostání na GoOut.

Crazy World Tour 2023

17.2. Praha (Rock Café), 18.2. Brloh u Přelouče (U Vavřince), 24.2. Vyškov (Klub Peklo), 25.2. Horní Lideč (SB klub), 10.3. Děčín (Le Garage Noir), 11.3. Benešov (Music Club X), 17.3. Rokycany (Na Střelnici), 18.3. Rakovník (Dům Osvěty), 24.3. Litomyšl (Music club Kotelna), 25.3. Humpolec (Party House Tennessee), 31.3. Brno (První patro), 1.4. Mladá Boleslav (Dům kultury)

CrazyWorldTour23_iNSTA

red

 

(Navštíveno 47krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články