S vánočním koncertem se Michal Prokop vrací do staroslavné Lucerny

Rubrika:  Novinky, publikováno: 20.10.2021

Po roční pauze nabídne Michal Prokop se skupinou Framus Five tradiční vánoční koncert s řadou hostů a tak si do kalendářů výrazně poznačte termín 21. prosince, kdy se uskuteční na snad nejkultovnější české hudební adrese, totiž ve Velkém sále pražské Lucerny. Vstupenky na Vánoční koncert Michala Prokopa jsou exkluzivně v předprodeji v síti Ticketportal.

Pro zpěváka bude koncertování v Lucerně vlastně jakýmsi návratem ke kořenům. Ve vytouženém sále všech českých rockerů zpíval během své více než padesátileté dráhy mnohokrát. Poprvé to bylo v roce 1967 na 1. Československém beatovém festivalu, kdy zde získal titul Nejlepšího zpěváka a od té chvíle se vlastně, přes nejrůznější více či méně známé peripetie, které mimochodem popsal ve vloni vydané knižní biografii Ztráty a návraty, datuje jeho pobyt na absolutní špičce českého rocku, soulu i rhythm’n’blues.

Vánoční koncerty Michala Prokopa mají vždy něco specifického, kvůli čemu rozhodně stojí za návštěvu. Zpěvák každoročně zve na pódium řadu hostů z české hudební branže, a to jak svých vrstevníků, tak často i o několik generací mladších. Podobně tomu ostatně bývá i na další akci, kterou Michal Prokop spolupořádá, na letním open air festivalu Krásný ztráty Live ve středočeských Všeticích, jehož letošní ročník proběhl obzvláště úspěšně. Už proto, že zde Michal Prokop oslavil pětasedmdesáté narozeniny a pokřtil zbrusu nové album Mohlo by to bejt nebe..., které vydal Supraphon letos v květnu. Nové písničky budou vedle klasických hitů spolu s pražským křtem také jádrem Vánočního koncertu Michala Prokopa, který tak zakončí v Lucerně symbolicky tour k vydání nového alba.

Záda bude Michalu Prokopovi pomyslně krýt inovovaná sestava kapely Framus Five, ve které dlouhodobě nemocného Luboše Andršta zastupuje brilantní kytarista Pavel Marcel a na klávesy od nové sezóny hraje Andy Čermák (Sunflower Caravan). Kapela už od léta sklízela jeden úspěch za druhým. Například Lidové noviny označily Prokopův blok na srpnové přehlídce TrutnOFF BrnoON za nejlepší mezi všemi více než padesáti účinkujícími: „Prokop vítězil nejen profesionalitou, obdivuhodnou čilostí a tím, že disponuje omlazenou kapelou, šlapající jako hodinky, ale také tím, že i do zkráceného festivalového setu neváhá nasadit větší množství úplných novinek, na což obvykle muzikanti jeho ´zasloužilosti´ rezignují.“

VKMP_2021_NL_600x600_-min

red, foto Jaroslav Noska/United Islands of Prague

(Navštíveno 47krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články