Ray Davies z The Kinks se dostal do vybrané společnosti

Rubrika: Novinky, publikováno: 19.03.2017
ray-davies-70

Žijeme v turbulentní době a proto je dobré připomínat si, že některé věci zůstávají stále stejné. Například britská tradice udělování rytířských titulů. Mezi jeho nejnovějšími nositeli je i Ray Davies, zakladatel legendární skupiny The Kinks. Davies se stal rytířem Řádu britského impéria na ceremoniálu v Buckinghamském paláci. Jmenování převzal z rukou prince Charlese, který ho zároveň na rytíře pasoval.

Davies ocenění získal za přínos britské kultuře. V čele The Kinks, kteří vzešli ze stejného kulturního kvasu jako například The Beatles, stál více než 50 let. Po rozpadu kapely nastoupil na sólovou dráhu, která trvá dodnes. Jejím vrcholem byla dosud dvojice desek Other People’s Lives a Working Man’s Café, na kterých Davies zpracovával zkušenosti ze života ve Spojených státech. Na ně by měla letos navázat další dvojice alb, z nichž to první pojmenované Americana je naplánováno k vydání na konci dubna.

Pasováním na rytíře vstoupil Davies do vybrané společnosti. Řád britského impéria existuje od roku 1917. Původně sloužil jako ocenění mimořádných vojenských zásluh, postupně se však seznam vyznamenaných rozšířil i na civilní oblast. Mezi hudebníky se titulem Sir mohou pyšnit například Bob Geldof, Elton John nebo Mick Jagger. Najdou se však i tací, kteří poctu v podobě rytířství odmítli. Nejznámější je asi případ Johna Lennona, který se vyznamenání vzdal na protest proti britské zahraniční politice 70. let. Jediným členem The Beatles mezi rytíři je tak od roku 1997 Paul McCartney.

Martin Zoul

(Navštíveno 57krát, z toho 1krát dnes)
0