Punkrocková renesance? S Good Charlotte to prostě možné je!

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 17.06.2017

Mnoha holkám se v karlínském Foru splnil dávný bravíčkovský sen! Vlastně nejen holkám, protože v publiku bylo prakticky stejně početné mužské zastoupení. Good Charlotte po letech zajeli v rámci své evropské tour i do Prahy a naprosto zaplnili největší sál v centru Prahy – karlínské Forum. Parket byl skutečně nabitý od pódia až k zadním dveřím. Jen škoda, že balkony nechali zavřené.

Ale nepředbíhejme. Už od odpoledních hodin se ke vstupu podél zdi  táhla doslova desítky až stovky metrů dlouhá fronta. Až tak byli fanoušci na tuhle marylandskou partičku natěšení. A tak měly o mnohasethlavé publikum postaráno i předkapely – Issues a State Champs. Obě provází Good Charlotte na celém turné.

Bylo ale víc než nad slunce jasné, proč jsme tam všichni byli. Stačilo jen aby zvukař lehce stáhl podkresovou hudbu hrající při přípravě pódia hlavní hvězdě a dav se naprosto euforicky rozječel. To se opakovalo několikrát – aneb Pavlovův reflex uskutečněný na davu lidí.

Pak sál potemněl a na stage naběhli Joel, Benji, Billy, Dean a Paul. Jak už bývá zvykem, nikdo na nic nečekal a hned do davu naprali jednu ze svých signifikantních skladeb – The Anthem. Trvalo jen pár vteřin a pěkně po česku začaly vzduchem létat piva. I když je to nešvar, je to prostě taková naše domácí vylomenina a holt se s tím musíme naučit žít.

Řízné rify a rychlé tóny úvodní skladby daly vzniknout poměrně velkému circle pitu nějakých deset metrů od stage. A tohle tornádo se i s příchodem dalších skladeb ne a ne zastavit. Snad jen při skákačce Girls and Boys poskakovali i běžci ze zmíněného kola. Koneckonců, skákal skutečně celý sál.

Publikum si nával známých pecek vyloženě užívalo a aniž by je k tomu musel někdo vybízet, mávání nebo tleskání rukama nad hlavou přicházelo často a opravdu spontánně. Lidi byli prostě na jedné vlně. Na vlně toho druhu pop-punku, který vládl úplně všemu před nějakými patnácti lety.

Ta největší teenage klišé

S oldschoolovou skladbou Little Things šlo jen zavřít oči a představit si tu chvíli někde na okraji města, kdy ti je sladkých 17, rodiče ti poprvé svěřili barák se slovy o slušném chování, ty ale chystáš mega párty pro celou high school. Dům během noci prakticky zbouráte, sousedi kvůli hlasité hudbě Good Charlotte volají policii, roztleskávačky místního fotbalového týmu okupují prázdné pokoje v druhém patře chystajíce se na koitus s těmi největšími frajery v basebalových bundách, looser s beďary a velkými brýlemi zase dostal bídu, ty v kuchyni hraješ beer pong s červenými kelímky a u bazénu probíhá závod v exování piva přímo ze sudu.

Zpátky ale z nostalgického vzpomínání do karlínského Fora. V publiku probleskují francouzské a polské vlajky, čehož si všiml i Benji. Po každé písni nastává dlouhá chvíle upřímného a nenuceného rachotu.

Až na páté místo v setlistu byla zařazena první skladba z loňského comebackového alba Youth Authority nesoucí název Live Changes. A i přestože ještě není logicky zakořeněná v hlavách fanoušků, fungovala na rozjeté publikum vyloženě skvěle. Podobně dobře si našla cestu chytlavá píseň The Outfield. To už se ale nedá říct o skladbě War. Ta díky svojí utahanosti a dlouhé stopáži na drajvu koncertu spíše ubrala.

Život slavných a bohatých

Joel Madden létal po jevišti zprava doleva jak Pepa Vojtek, občas se přidali i druhý kytarista Billy Martin a basák Paul Thomas, ale Benji Madden (manžel Cameron Diaz a bývalý partner Paris Hilton) zůstával většinu času přikovaný u svého mikrofonu jen s malými výlety k bicím a zase zpátky.

Ta hodina a půl utekla fakt neskutečným způsobem a jakmile zazněly první tóny dnes už legendární skladby I Just Wanna Live, bylo jasné, že konec se blíží. Hned po této skladbě, která je pro Good Charlotte naprosto typická jako Trezor pro Karla Gotta, přišla poslední – Lifestyle of Rich and Famous.

Na přídavky nedošlo, ale nebyly ani potřeba, protože ten set byl skutečně nářez, kde nechyběly ty největší fláky, které kapelu dostaly do zlatého fondu punkrockové historie i ty nové kousky, se kterými se fanouškovská základna ještě musí sžít. Navíc pánové slíbili, že už české fanoušky tak dlouho čekat nenechají a brzy se k nám vrátí, protože i z toho, jak bylo publikum v extázi, byli ve stejně nadšeném rozpoložení očividně i hvězdy pátečního večera.

 

Aleš Malár, foto: Michal Straka

(Navštíveno 480krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články