Tichá dohoda pokřtila nový klip Planeta opic

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 17.06.2017

 Cestovatel Dan Přibáň je hlavním hrdinou nového klipu Tiché dohody Planeta opic. Tentokrát na svých cestách zavítal na alegoricky nehostinnou planetu, na níž lidem vládnou opice. V ironizujícím závěru klade klip v nadsázce otázku, jestli nám z toho všeho, co se kolem nás děje, „nepicne“, jak se říká.

„Jedná se zatím o náš nejnákladnější videoklip,“ říká producent Dan Šustr. „Podařilo se nám oslovit jak Dana Přibáně, kterého idea klipu nadchla jako pořádný úlet, tak filmový štáb Tomáše Krejčího i grafiky a postprodukci. Grafiku klipu realizovala agentura NAF Praha a 3D trikové záběry a jejich postprodukci studio Tricks Ondřeje Zajíce.“

Premiéra klipu pro novináře proběhla ve čtvrtek 15. června v malém sálu kina Lucerna při tiskové konferenci Tiché dohody. Fotografie z akce si můžete prohlédnout v galerii pod článkem.

Tichá dohoda vydala v únoru nový singl se dvěma skladbami Planeta opic/Zakázaný slova, který předznamenává nové album, jehož vydání plánuje skupina na září tohoto roku. Vzhledem k námětu na klip titulní písně a lednovým mrazům nebylo možné klip zrealizovat k vydání SP. Proto skupina nejprve natočila klip na skladbu z „B strany“ Zakázaný slova (více čtěte ZDE). Počátkem dubna pak přišlo jarní počasí a mohlo se natočit druhé video. V říjnu a v listopadu pak vyrazí skupina na klubové turné po celé republice.

Redakce, foto: Laura Šustrová a Michal Straka (galerie)

(Navštíveno 192krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články