Popmuseum Stage zve na unikátní online koncerty

Rubrika:  Novinky, publikováno: 15.11.2022

Popmuseum zve projektem Popmuseum Stage na netradiční online koncerty českých hudebnic a hudebníků. Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu. Celou sérii zahájí 16. listopadu koncert písničkářky Lenky Dusilové, do konce roku se mohou diváci těšit na live sessions Kill The Dandies! a Vladimíra Merty.

„Volnou inspirací pro Popmuseum Stage nám byly série jako Tiny Desk Concerts se záznamy živých vystoupení na malém, netradičním místě, např. v kanceláři nebo šatně. Představíme hudebníky v jiném světle, např. s nástrojem, který jinak do ruky neberou. Vladimír Merta zahrál na saxofon, zpěvák a kytarista Kill the Dandies! Hank Manchini vyměnil elektrickou kytaru za akustickou. Diváky necháme nahlédnout do nových prostor, zřídili jsme totiž v Popmuseu atypické pódium i výmalbu zdi s motivem slavných tváří popu šedesátých a sedmdesátých let,“ přibližuje projekt Popmuseum Stage jeho zakladatelka Veronika Fischerová.

„Popmuseum Stage přináší novou možnost záznamů živé hudby. Můj poloakustický set s minimem elektroniky – jak běžně moc nevystupuju – si můžete vychutnat podobně jako bych hrála přímo u vás doma v obýváku. Přeju Popmuseum Stage dobrej start a dostatek kvalitních hudebních úlovků,“ uvádí k prvnímu dílu série jeho protagonistka Lenka Dusilová.

Další díly Popmuseum Stage vychází 8. a 29. prosince. Vznik projektu Popmuseum Stage podpořila Nadace Český hudební fond.

red, foto Popmuseum

(Navštíveno 30krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články