Thrashmetalový svátek ve Zlíně

Rubrika:  Novinky, publikováno: 16.11.2022

Tradiční každoroční událost MTV Headbanger’s Ball letos svedla dohromady čtyři oldschoolové thrashmetalové veličiny. Vio-lence, Whiplash, Artillery a Xentrix v jednom večeru na jednom pódiu, to je sen každého fanouška. Ten se vrchovatě naplní 26. listopadu 2022 v klubu Masters of Rock Café ve Zlíně. Zlín se tak stane hlavním městem thrash metalu!

Letošní MTV Headbanger’s Ball, původně “Triple Thrash Treat” aneb tři tvrdá thrashmetalová komba v řadě, tedy Vio-lence, Whiplash a Artillery, výsledně proměnila účast Xentrix z Velké Británie ve čtyřnásobnou thrashovou lahůdku.

Vio-lence ze San Francisca v Kalifornii pocházejí z druhé vlny Bay Area Thrashers osmdesátých let. Z této kapely vedle zakládajícího kytaristy Phila Demmela vyšel např. i frontman Robert Flynn, který po svém odchodu založil Machine Head a Demmel s ním v nich i až do roku 2018 hrál. Jsou známí pro svůj agresivní thrash metal bez jakýchkoli technických triků. Thrash, tak ryzí, jak thrash jen může být. Bez kudrlinek, bez pozlátek! Kapela, která definovala žánr alby jako Eternal Nightmare, Oppressing The Masses a Nothing To Gain. Nyní jsou zpět s brilantním novým singlem Flesh From Bone a s EP Let The World Burn, prvními nahrávkami od roku 1993. Prostě perfektní headliner! Do Evropy ovšem dorazí bez nejnovější akvizice, kterou byl a měl být bývalý kytarista Overkill Bobby Gustafson, který soubor z “logistických” důvodů po dvou covidových letech zase opustil. Kdo se souborem na postu kytaristy tedy nakonec dorazí, zda opět Ira Black jako v minulosti, je zatím neznámo.

Xentrix vydali své první album Shattered Existence v roce 1989. Následoval známý singl Ghostbusters a úspěšný opus For These Advantage. Po desce Kin z roku 1992 se kapela s několika krátkými přestávkami rozpadla. Znovu se dala dohromady v roce 2013, kdy si zahrála na anglickém Bloodstock festivalu a také pár koncertů s Overkill a Kreator. Od té doby už kapela dělá je to, co miluje nejvíc – hraje a užívá si živá show!

Whiplash sice pocházejí z New Jersey, ale nemají absolutně nic společného se zvukem Bon Jovi. Tito thrasheři nastavili metalové standardy v osmdesátých letech a úspěšně pokračovali letech devadesátých. Už jen název alba z roku 1998 Thrashback mluví sám za sebe. Nyní je opět čas na „thrashback“, kdy na pódium vyrazí ve své vysoce výkonné sestavě power tria.

Kapela Artillery z Kodaně obohacuje line-up svým vlastním, evropským způsobem. Stejně jako ostatní, byla kapela založena v osmdesátých letech. Pojmenovali se podle písně metalové legendy Tank Heavy Artillery a jejich thrash s infuzí power metalu, významným způsobem zrychluje srdeční frekvenci, zejména v srdci thrashera. Nazývá se dánským dynamitem!

MTV Headbanger’s Ball ve Zlíně bude tedy opravdu jedna velká, divoká metalová jízda! Vstupenky na koncert jsou v obvyklých předprodejích.

MTV_Headbangers_Ball_Tour_2022_Pragokoncert

Michal Straka

 

(Navštíveno 144krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články