Pipes and Pints představují třetí singl Dark Into The Night

Rubrika:  Novinky, publikováno: 13.03.2018

S novým hlasem a čerstvým singlem Rise Our Flag se na tuzemskou scénu vrátili po více než roce mlčení loni v listopadu Pipes And Pints, v lednu následovala píseň Rebel In My Veins. Třetí novinkou v pořadí je aktuální Dark Into The Night v jehož klipu se objevují fanoušci formace.

Kapela nahrávala skladby loni v září ve studiu ve Svárově a poté na Barrandově. Natáčení jim zabralo celkem šest dní, výsledkem jsou čtyři písně. A co dlouhohrající deska? „Třeba ji ani natáčet nebudeme a budeme dál vydávat jen singly. Nebo je možné, že se pak k písním vrátíme, přetočíme je a dáme na třetí nahrávku. Třeba do té Ameriky někdy pojedeme, pořád máme u Ronnieho Kinga  v Americe složenou zálohu,“ předesílá Vojta Kalina, podle něhož jsou Pipes and Pints momentálně na nové startovní čáře a chtějí některé věci dělat jinak. „Chceme být melodičtější, pokoušeli jsme se o to už na Found And Lost a teď si vše sedlo do konceptu. Travis hraje na kytaru a bajno, nabízí se nám i na koncertech větší nástrojová rozmanitost,“ říká. Pipes and Pints se  po přestávce na pódia vracejí v dubnu.

Poprvé se tak veřejnosti naživo představí zpěvák s irskými kořeny Travis O’Neill. „Má za sebou působení v hardcorové kapele, stejně tak tíhne ke country, podobně jako třeba Frank Turner. Umí neženě zpívat i pořádně zakřičet,“ představuje jej Kalina.

20170902-pipes final 6009

Nové začátky s novým zpěvákem

„Prošli jsme fakt těžkým restartem,“ říká zpětně Kalina, jeden ze zakládajících členů úspěšné punk rockové bandy. Ta se v říjnu  2015 obrátila přes crowdfundingový portál HitHit na své fanoušky, chtěli vyrazit do Kalifornie za věhlasným producentem Ronniem Kingem a nahrát s ním třetí řadovku. „Místo toho se strhl řetězec událostí, který zpětně hodnotíme jako katarzi, kterou jsme nutně potřebovali pro další posun,“ vzpomíná Vojta. Kampaň na HitHitu se příliš nevydařila a muzikanti se po několika málo týdnech rozhodli v ní nepokračovat. Kytarista Tomáš Novotný se rozhodl skupinu opustit a zpěvák Mike Syco odstěhovat se zpět do Kalifornie. Nahrávání nové desky s Ronniem tak vzalo za své. Pětice dohrála domluvené koncerty, už s novým kytaristou Ivanem Rafanem Traxmandlem a vyhlásila přestávku, takovou tu, ze které nikdo netušil zda se ještě na scénu vrátí. V květnu loňského roku pak zpěvák Mike Syco nečekaně prohlásil, že z Pipes And Pints odchází. Několik málo týdnů poté už zbývající čtveřice potají a stran veřejnosti a pohledům fanoušků zkoušela s novým zpěvákem. „Když Mike odešel před lety poprvé, tak se nám ozval, že by s námi rád hrál. Ale Mike se nakonec vrátil, tak na to vůbec nedošlo. Od té doby jsme o sobě věděli a teď byl jedinou volbou, šli jsme na jistotu,“ uzavírá Kalina.

Text a foto: Milan Říský

(Navštíveno 234krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články