Oi! letí světem a zavál do Prahy Booze & Glory

Rubrika:  Live / Novinky, publikováno: 11.04.2017

Booze & Glory (UK)

Remember The Heroes (CZ)

10. dubna 2017, Futurum Music Bar, Praha

hodnocení: 3,5/5

Pražská zastávka londýnské street punkové party Booze & Glory potvrdila, že  fenomén holohlavé odnože punku stále sílí. Kromě slávy a chlastu došlo i na paradoxní schizofrenii, jíž tento žánr od zrození trpí.

Před dvěma lety roztančili pár tisíc lidí pod velkým pódiem festivalu Mighty Sounds. Street punku ale z jeho podstaty více sluší kluby, které se Booze & Glory daří plnit. Na Slovensku (i jinde na turné) měli vyprodáno, Futurum našlapali a kotel se pod pódiem točil od prvních taktů.

Hudebně nelze čekat invenci nebo experimenty, „buzící“ jdou víceméně na jistotu. Z pódia se valilo několika-akordové Oi! s odkazy na ostrovní tradice žánru, některé kusy hráli ozvěnami kalifornského punku á la Rancid. Melodické kytarové linky  se místy topily ve zvuku bubnů a basy a střídaly je popěvky jako z fotbalového stadionu, na který Booze & Glory chodí fandit West Hamu United. Tedy pokud zrovna nejsou na turné.

A to se v současné době nestává často. Kapela působila trochu strhaně, některé kusy hráli automaticky s minimální interakcí mezi sebou nebo s publikem. Ne že by to byla nuda, jen to potvrzuje slova, která najdete v rozhovoru v aktuálním vydání Rock & All: „Možná už nepracujeme pro šéfy, ale být hudebníkem na plný úvazek je zatracená dřina,“ říká zpěvák Mark Booze.

Přesto až do konce nepovolili. Přídavek otevřeli ze zákulisí riffem hitu London Skinhead Crew, který následně vyvolal absolutní šílenství. První půlka klubu skákala nahoru dolu, loket sem, loket tam, cesta na pódium a střemhlav do davu. Snad tam někdo bude stát. Několik lidí dnes prožívá hodně bolesti, velmi pravděpodobně je to ale stále baví. Vedle starších hitů fungovaly i nové písně a je sympatické, že materiál z aktuálního alba Chapter IV ze setlistu vyčníval.

A ta schizofrenie zmíněná v perexu? „Chtěl bych říct jednu věc. Od prvního dne se Booze & Glory staví proti fašismu a xenofobii,“ prohlásil zpěvák a kytarista Marc v půlce koncertu. Jen škoda, že tomu nerozumělo těch několik, kteří přišli v mikinách neonacistických značek a rozhodně si je nekoupili náhodou. „Tančit“ na londýnskou kapelu složenou z Poláka, Ira, Řeka a Itala, která zpívá o jednotě punx a skins, s tímhle přesvědčením v hlavě, to chce velkou dávku intelektuální zkratky. I když, několik lidí se jim to vlastně přeložit snažilo. GNWP.

Text: Ondřej Horák, Foto: Vojta Florian

 

 

(Navštíveno 900krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články