Nový pražský festival Metronome láká na Iggyho Popa, Foals či The Kooks

Rubrika:  Novinky, publikováno: 02.03.2016

Organizátoři festivalu United Islands of Prague zveřejnili informace o novém hudebním festivalu, který proběhne souběžně s ostrovní slavností během posledního červnového víkendu.

METRONOME festival, který se uskuteční od 25. do 26. června 2016 v areálu holešovického Výstaviště, láká na ikonu IGGYHO POPA, jednu z nejžádanějších kapel současnosti FOALS či populární indierockery THE KOOKS. Z tuzemských kapel se mohou hudební nadšenci těšit například na unikátní vystoupení J.A.R., slovenského zpěváka RICHARDA MÜLLERA, světového rockera českého původu IVANA KRÁLE či zavedenou elektroswingovou čtveřici MYDY RABYCAD.

Jednoznačným headlinerem bude Iggy Pop, který do Prahy přiveze kromě známých hitů také novou desku Post Pop Depression.  Druhou hvězdou je jedna z nejžádanějších kapel současnosti – britští Foals. Loni vydali své již čtvrté studiové album What Went Down a během letošního turné se jim podařilo vyprodat i proslulý stadion Wembley. Seznam zahraničních umělců doplňují indie-rockeři The Kooks, špaňelský elektro projekt CRYSTAL FIGHTERS nebo temně melancholické severské trio GET YOUR GUN.

METRONOME festival organizuje agentura METRONOME productions s. r. o., v jejímž čele stojí David Gaydečka a Martin Voňka. Organizátoři mají dlouholeté zkušenosti s pořádáním koncertů a hudebního festivalu United Islands of Prague, který se letos v Praze uskuteční již po třinácté. „Praha si zaslouží hudební událost v podobě velkého festivalu, který propojí atmosféru města s kvalitní a exkluzivní hudební dramaturgií. Máme stabilní zázemí, mnoholeté zkušenosti a dlouhodobý plán až do roku 2023. Chceme každým rokem festival posouvat dále, zaměřit se na komfort návštěvníků a nabídnout jim už letos dokonalý festivalový zážitek,“ říká za organizátory David Gaydečka.

Vstupenky na zbrusu novou pražskou hudební přehlídku jsou k dostání v předprodejních sítích TicketPro a GoOut. Více informací hledejte ZDE.

(Navštíveno 228krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články