Michael Gira čelí obvinění ze znásilnění

Rubrika:  Novinky, publikováno: 02.03.2016

Americká noiserocková skupina SWANS letos hodlá vydat své poslední album a odebrat se na odpočinek. Zdá se však, že minimálně frontmana Michaela Giru klidný hudební důchod nečeká. Aktuálně totiž čelí obvinění ze znásilnění a sexuálního obtěžování, kterých se měl dopustit na své někdejší spolupracovnici Larkin Grimm.

Gira zpěvačce produkoval album Parplar, které vyšlo v roce 2008 na jeho labelu Young God Records. K incidentu, který Grimm popsala na svém facebookovém účtu, mělo dojít těsně po oslavě konce natáčení desky. Alkoholem zmožená Grimm přespávala spolu s Girou u jeho přátel. Během noci se zpěvačka podle svých slov probudila a ke svému překvapení zjistila, že do ní Michael Gira ve spánku pronikl penisem.

larkingrimm1

V následujících měsících se měl Gira nadále pokoušet dostat Grimm do postele, případně ji obtěžoval verbálně. Zpěvačka, kterou incident psychicky poznamenal, svému mentorovi nakonec řekla, že se vedle něj necítí bezpečně, což podle ní vedlo k tomu, že Gira její spolupráci s Young God Records ukončil. Dlouhé mlčení, které jejímu vyznání předcházelo, vysvětluje Larkin Grimm tím, že nechtěla obviněním zničit Girův život. „On ale, zpětně viděno, neváhal zničit ten můj,“ dodala.

Michael Gira obvinění nejprve označil za nactiutrhačnou lež. Později zveřejnil prohlášení, podle kterého mezi ním a Grimm onu inkriminovanou noc vše směřovalo „ke konsezuálnímu romantickému momentu, který naštěstí nedošel svému naplnění“. Zpěvačka toto prohlášení vzala jako svého druhu přiznání viny a pro server Pitchfork zopakovala své přesvědčení, že ji vyhazov z Girova labelu poškodil v očích lidí z hudební branže.

Do celé kauzy se vložila i Girova manželka Jennifer, která se za frontmana Swans jednoznačně postavila. V dlouhém statusu na Facebooku napsala, že má k dispozici důkaz napsaný samotnou Grimm, ze kterého vyplývá, že k výše popsanému incidentu nikdy nedošlo. Zpěvačku pak Jennifer Gira označuje za psychicky narušenou, což prý vyjde najevo, až onen důkaz Girovy neviny zveřejní.

Sám Michael Gira mluví v souvislosti s Larkin Grimm o „démonech, kteří zatemňují její duši“ a přeje jí, aby se s nimi usmířila. Zpěvačka ovšem v citovaném vyjádření pro server Pitchfork říká: „Jediní démoni, kteří zatemňují mou duši, jsou muži jako je on, kteří se stavějí do cesty mé schopnosti živit se jako hudebnice.“

Martin Zoul

(Navštíveno 358krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články