Nové album Vratislava Brabence aneb tentokrát s P-PU, nikoliv PPU

Rubrika:  Novinky, publikováno: 11.11.2021

Vratislav Brabenec, saxofonista a zpěvák The Plastic People Of The Universe, už léta vytváří své vlastní projekty, velmi odlišné od tvorby své mateřské skupiny. Tím nejčerstvějším je album Růže na kmínku, které vychází 20. listopadu u firmy Black Point music.

Podobně jako u snímku Konec léta spočívá jeho těžiště v Brabencově poezii. Víceméně jde o hudební a textové koláže vytvářené emocionální autorskou deklamací protagonisty s netradičním doprovodem skupiny Pal-Post Unit. Jejím vedoucím je multiinstrumentalista a divadelní režisér Jan Komárek, který s Brabencem spolupracoval již na Konci léta. Komárek také novou nahrávku míchal a produkoval.

Kapela si dala jméno podle Brabencovy básně Pal-Post Unit, vzniklé automatickým psaním na způsob legendárního Kvílení Allena Ginsberga. Dalšími hráči jsou Ivan Macúch na housle, Monika Knoblochová na klávesy (jako cembalistka se jinak zabývá interpretací barokní hudby a sbírá mezinárodní ocenění v tomto oboru), Lukáš Polák na kytaru a GDBMN jako kytarový host v jedné písni. Komárek obsluhoval preparovanou kytaru, Vratislav Brabenec saxofon a samozřejmě má na svědomí veškeré vokální projevy.

Na novém, hodinu trvajícím albu najdete celkem 19 skladeb. Obsáhlý booklet o 28 stranách byl vytvořen za užití kreseb výtvarníka (ale kromě toho také originálního zpěváka a muzikanta) Františka Skály.

titulka Pal-Post Unit

Petr Korál, foto Black Point

(Navštíveno 43krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články