Nové album a konec. Yellowcard vstupují do poslední kapitoly

Rubrika:  Novinky, publikováno: 25.06.2016

Nemilé překvapení si pro své příznivce přichystali poppunkoví YELLOWCARD, kteří s přestávkou v letech 2008 až 2010 brázdí pódia po celém světě již od roku 1997. Eponymní album, jenž vyjde 30. září, bude zároveň jejich labutí písní. Formace to oznámila na svých oficiálních webových stránkách.

Po mnoha diskuzích a měsících přemýšlení jsme se rozhodli, že čas Yellowcard se nachýlil ke konci. Rozhodnutí bylo pro nás velmi těžké. Vzali jsme v úvahu mnoho věcí – naše rodiny, zdraví, budoucí projekty a na konci nám došlo, že je správný čas ustoupit a zachovat tak dědictví a celistvost kapely,“ stojí v oznámení.

Do natáčení alba jsme šli s tím, že bude naše poslední, a právě proto ho produkoval Ryan Key a Ryan Mendez (frontman a kytarista Yellowcard – pozn. red.). Velkou motivací pro nás bylo to, abychom se ujistilli, že písně pochází z místa, které je v nás pevně zakořeněné,“ pokračují Yellowcard, kteří album nahráli ve studiu The Lone Tree Recordings, jež vlastní zpěvák Ryan Key.

Spolu s oznámením o svém konci vydali Yellowcard první singl z alba, který si pod názvem Rest In Piece (náhoda?) můžete poslechnout níže. Kapela se chystá na své poslední světové turné, data evropských koncertů, jež jistě zajímají tuzemské fanoušky, ovšem ještě nebyla oznámena.

Pro mnohé je odchod formace, která vešla ve známost skvělou nahrávkou Ocean Avenue z roku 2003, velkým šokem. Ačkoli poslední kousek Lift A Sail znamenal odklon od přímočarého a melodického pop punku spíše k alternativnímu rocku, nic nenasvědčovalo tomu, že by se dny Yellowcard blížily ke konci. Skupina nedávno oznámila návrat k labelu Hopeless Records a zdálo se, že je vše v pořádku. Jak se nyní ukázalo, pravda byla ovšem jiná.

 

Jakub Poštolka

(Navštíveno 238krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články